Kolayca İş Bulmak Ve İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Günümüzde gençlerin en büyük problemi işsizliktir. Eğitim hayatını tamamlayan gençlerin büyük çoğunluğu, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar, gelir elde edebileceği, düzgün bir iş bulamamaktadır. Devlet dairelerine kolayca giremeyen ve özel sektörde şansını deneyen genç işsizler, burada büyük bir rekabet ortamı ve çok düşük ücret ile karşı karşıya kalır. İş hayatında başarılı olmak için henüz okul döneminde yapılabilecek ve gençlere tecrübe kazandıran, bir takım aktiviteler bulunur. Henüz okurken veya okul bittikten sonra yapılan bu alışkanlıklar, kendi işini kuran veya bir şirkette görev alan gençlere deneyim kazandıracaktır.

iş-bulmak

Okul İle Birlikte Part-Time Çalışmak

part-time-çalışmakÇocuklarının geleceği için aralıksız çalışan ve çocuklarının her türlü ihtiyacını hemen karşılayan aileler, part time işlere sıcak bakmaz. Her türlü ihtiyacı aileleri tarafından karşılanan çocuklar da iş yoğunluğu ve ellerine geçecek paranın azlığı sebebi ile partime işler ile ilgilenmeyecektir. Oysa okul ile birlikte, part time çalışmak gence disiplin kazandıracak ve iş hayatını öğrenmesi için büyük bir fırsat olacaktır. Gençler bu sayede henüz iş hayatına atılmadan, çalışma hayatının zorluklarını öğrenir ve kısa süre içinde çevre edinerek, sosyalleşir.

Referans Olması Açısından İlk İş Deneyiminin Uzun Süre Çalışılacak Bir Yer Olması Önemlidir

iş-deneyimiOkul bittikten sora veya önce iş başvurusu yaparken, uzun süre çalışılacak bir firma aramak önemlidir. Sonraki yıllarda yapılan İş başvurularında ilk iş deneyimi her zaman sorulur. Birkaç ay çalışılarak bırakılan işler, yeni iş başvurusu için negatif etki yaratacaktır. Minimum bir yıl çalışılabilecek, karakterinize ve becerilerinize uygun işler ile iş hayatına atılmak, referans açısından size çok şey katar.

Dış Görünüş Her Zaman Artı Değer Katacaktır

dış-görünüş

İş başvurusunda ve çalışma hayatında, her zaman temiz ve bakımlı olmak, karşı tarafa olumlu izlenimler verir. İş ortamı için uygun giysiler tercih ederek, hafif ve akılda kalıcı kokular kullanmak, kısa süre içinde çevrenizdekilerin sizi fark etmesini sağlayacaktır. Çalışma hayatında, iş becerisinin yanında, özgüveni yüksek personel kariyer basamaklarını hızla çıkan personeldir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+