Kirpiklerin Uzaması İçin Neler Yapılır?

Uzun ve kalın kirpikler, kadınların yüz güzelliğini ön plana çıkartır. Fakat özellikle beyaz tenli kadınların kirpikleri, tenleri gibi açık renk ve ince tellidir. Bu sebeple de kirpiklerin varlığı çok fazla belli olmaz. Kirpiklerin uzaması için ise piyasada çok çeşitli ürünler bulunur. İçinde kimyasallar bulunan bu ürünler, kirpiklere fayda yerine zarar verebilmektedir. Bu sebeple de kirpiklerin evde bulunan doğal ürünler veya aktardan alınan bitkisel ürünler ile uzatılması daha mantıklıdır. Zaten, hazır satılan kirpik bakım ürünlerinin çoğunda da kimyasallar dışında bitkisel yağlar bulunur. Son yıllarda bazı kadınlar, kirpik uçlarını yarım santim keserek, bu yöntem ile kirpiklerin uzadığını söyler. Fakat henüz kanıtlanmış bir uygulama değildir.

ewewwe

Kirpiklerin Uzaması İçin Nasıl Beslenmek Gerekir?

Günlük beslenme listesine eklenen bazı gıdalar, saçlar gibi kirpiklerin de daha çabuk uzamasını ve daha güçlü görünmesini sağlar. B vitamini ve biotin içeren bu gıdaların başında; maya, karaciğer, karnabahar, muz, havuç ve yumurta sarısı gelir. Yine bazı balık türleri bol miktarda biotin içermektedir. Bu gıdalardan, günlük beslenme listesine eklemek, kirpiklerin doğal yollardan uzamasını sağlayacaktır. Yine tüm vücut gibi kirpiklerinde, nemini korumak için bol miktarda su içmek gerekir.

Kirpiklerin Uzaması İçin Hangi Doğal Karışımlar Hazırlanır?

Aktarlarda satılan bazı doğal yağlar ile hazırlanan karışımlar, kirpiklerin kısa süre içinde uzamasını sağlayacaktır.

Hint Yağı İle Kirpikleri Uzatmak

Boş, temizlenmiş bir maskara şişesinin içine; eşit miktarda hint yağı ve badem yağı doldurulmalıdır. Hazırlanan bu karışımı her gece yatmadan önce kirpiklere sürülmelidir. Sabaha kadar kirpiklerde bekleyen karışım, sabah ılık su ile yıkanmalıdır. Bu bitkisel yağlar, gece boyunca kirpik diplerine temas ederek, kirpiklerin canlı ve uzun olmasını sağlayacaktır.

Vazelin İle Kirpikleri Güçlendirmek

Güzellik malzemesi olarak çok fazla kullanım alanı bulunan vazelin, kirpikler için de oldukça faydalıdır. Her gece yatmadan önce, ele sürülen bir miktar vazelin, kirpik diplerine hafifçe sürülmelidir. Kirpiklerin üzerinde biriken tozları gideren ve kirpikleri nemlendiren vazelin, kısa süre içinde kirpiklerin daha gür ve dayanıklı olmasını sağlar.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+