Karşılıksız Aşk Nasıl Unutulur?

Geçmişten günümüze, aşk her zaman var olmuş, hatta hayatın normal akışını engelleyen derecede önemli olmuştur. Öyle ki aşk için her engel aşılmaya, her zorluğun üstesinden gelinmeye çalışılır. Aşk, karşılıklı olunca, kavuşma anı tabii ki muhteşem olacaktır. Fakat bazı aşklar tek taraflı olarak gelişir. Çoğu zaman aşık olunan kişiye duygular söylenemez, sessizce içte yaşanır ve zamanla unutulur gider. Bazı aşklarda ise dile getirilen duygular karşılık görmeyecektir. Tek taraflı olarak yaşatılan ve derin duyguları barındıran bu tür aşklarda, unutmaktan başka çare bulunmaz. Çünkü aşk karşılıklı olarak yaşandığında güzeldir.

Karşılıksız Aşık Olunan Kişiyi Unutmak İçin Ne Yapılabilir?

Aşk; âşık olunan kişiyi gözde hatta iç dünyanda büyütmek ve mükemmel görmek demektir. Aşık olunan kişi kadar güzeli, aşık olunan kişi kadar yakışıklı ve mükemmeli yoktur. Karşılıksız aşklarda, âşık olunan kişiyi normal bir insan olarak değerlendirmek için biraz zaman geçmesi gerekir. Bu süreyi zihninizi farklı yönlere kaydırarak kolaylaştırmanız mümkündür. Karşılıksız aşkı, kısa sürede unutmak için hayatınıza bazı yenilikler katmak faydalı olacaktır.

 

Kendinizi dinlemeye vakit ayırmayın, değişik aktivitelere yönlenmek unutma sürenizi hızlandıracaktır. Sinemaya, tiyatroya gitmek ve belki spora başlamak, bu tamamen sizin kişisel zevkinize kalmış.
 
Yeni arkadaşlıklar kurun. Hani derler ya çivi çiviyi söker diye ne zaman kimden etkileneceğinizi siz bile baştan bilemezsiniz. Bu yüzden yeni ilişkiye şans vermek gerekir.
 
karşılıksız aşkİşten veya okuldan vaktiniz varsa, kısa bir tatile çıkmak size iyi gelecektir. Bu süre içinde âşık olduğunuz kişinin hiç fark etmediğiniz olumsuz özelliklerini düşünün ki mutlaka vardır.
 
Kendinizin ne kadar değerli olduğunu fark etmek ve bu reddedilmenin psikolojinizi etkilemesine izin vermemek gerekir. Kendinizi şımartın. Çok istemenize rağmen yapamadığınız, sizi mutlu edecek aktivitelere yönlenin.
 
Asla aşkınızı ve yaşadığınız hüsranı düşünmeyin. Hep aynı kişiyi düşünmek, beyne aynı sinyalleri gönderecek ve unutma süresini uzatacaktır.
 
Evde gizlice ağlamayın. İlk etapta haykırarak ağlamak ve sonrasında kısa süre içinde toparlanmak, yaşadığınız hayal kırıklığını biraz dindirecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+