Kanser Riskini Azaltan Bitkiler Hangileridir?

Kanser, çağımızın en tehlikeli ve yaygın hastalığıdır. Hala çaresi bulunmayan bu hastalığın özellikle bazı cinsleri, yaşam süresini oldukça kısaltmaktadır. Kansere yakalandıktan sonra yapılabilecek fazla bir şey yoktur. Fakat kansere yakalanmadan önce, alınan bazı tedbirler sayesinde kanser oluşma riski oldukça azaltılabilir. Yaşam tarzı ve beslenme değişikliği sayesinde alınan bu önlemler, kişinin daha uzun ve daha kaliteli yaşamasını sağlayacaktır. Ayrıca yoğun yaşanan stres, diğer bazı hastalıklar gibi kanserin oluşmasında ve hızlı ilerlemesinde en büyük etkenlerden biridir. Bu sebeple daha sağlıklı yaşamak için ilk alınması gereken tedbir, stresi olabildiğince hayatımızdan çıkartmak ve hareketli yaşamaya çalışmaktır. Kanser hücrelerinin oluşumunu ve gelişimini engelleyen bazı bitkiler bulunur. Bu bitkileri beslenme alışkanlıklarının içine katmak, kanserden korunmak için alınması gereken tedbirlerden biridir. Ayrıca her gün 1-2 bardak yeşil çay tüketmek, hem kanserden koruyacak hem zayıf ve enerjik yaşamayı sağlayacaktır.

Zerdeçal Kanser Hücrelerinin Gelişimini Yavaşlatır

Son yılların mucize bitkisi zerdeçal, karaciğeri temizlemek ve vücuttaki toksinlerden kurtulmak için kullanılan bir bitkidir. Akciğer, mide, karaciğer, kolon, meme ve beyin kanserlerinde oluşan kötü huylu tümörlerin oluşum ve gelişimini engellediği bilinmektedir. Bu mucize bitkinin, her sabah aç karnına bal veya yoğurt ile karıştırarak yenmesi önerilmektedir.

Çörekotu Kanser Oluşumunu Engeller

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan, içeriğindeki naturel killer ile kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyen çörekotu, her gün 1 çorba kaşığı tüketilmelidir. Taneler halinde satılan çörekotunu, evde toz haline getirip tüketmek, vücutta daha kolay dağılmasını sağlayacaktır.

Kimyon Kanseri Engelleyen Bitkiler Arasındadır

Ülkemizde çok fazla kullanılan kimyon, kanser savaşçısı bitkilerden biridir. Faydalı olması için yemeklere karıştırılmadan salata ve çorbaların üstüne serpilerek tüketilmelidir. Kokusu oldukça güzel olan kimyon, ayrıca hafız güçlendirmekte oldukça etkilidir.

Keten Tohumu Kanserle Mücadelede Oldukça Başarılıdır

Genellikle kadınların zayıflamak için kullandığı keten tohumunun, bağırsak kanserinden koruduğu ispatlanmıştır. Faydası olması için her gün düzenli öğütülerek tüketilmesi gerekir. Keten tohumunu tek olarak yiyemeyenlerin, bala veya yoğurda karıştırarak tüketmesi mümkündür. Yüksek oranda omega3 içerir. Beyin sağlığı için de oldukça etkilidir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+