Kaliteli Yalnız Vakit Geçirmek

Dışarının kalabalığı, koşuşturması, insanları bazen sıkar. Böyle durumlarda birkaç gün işten izin alarak evde oturmak, beyni rahatlatacak, insanı dinlendirecektir. Ev hayatını çok sevmeyenlerin, her gün dışarıda yapılan dedikoduları, laf olsun diye açılan ve konusu ilgi çekmeyen sohbetleri veya herkesin bir birini kıskançça takip etmesini, göz önüne getirmesi gerekir. Bu aksiyondan biraz uzaklaşıp evde kaliteli vakit geçirmek mümkündür. Üstelik son yıllarda hayatımıza giren ve hepimizde bağımlılık yapan elektronik eşyalar sayesinde, pekte yalnız sayılmayız. Facebook, Twitter gibi iletişim araçları sayesinde, dışarıdaki hayatı da yakından takip etme şansımız bulunmaktadır. Bu sebeple evde geçirilen birkaç günün değerini bilmek ve hep istenmesine rağmen vakitsizlik sebebi ile yapılamayan etkinliklere zaman ayırmak gerekir.

h1h

 

Egzersiz Yapın

Sabah ilk yataktan kalkıldığı anda; yoga, plates veya sguat gibi, hem zihni hem kasları çalıştıran egzersizlerden yaparak, vücudunuza mutluluk hormonu salgılayabilirsiniz. Böylece bütün gün evde geçireceğiniz zamanı, moraliniz yüksek ve enerjiniz yerinde geçirme imkânınız olur. Üstelik tüm bu sporların düzenli yapılabilmesi için CD’ler bulunmaktadır. Bunlardan edinerek, yaptığınız sporun daha profesyonelce olmasını sağlarsınız. Evde geçireceğiniz birkaç gün içinde, vücudunuz şekillenir ve kaslarınız güçlenir.

Yemek Pişirin

Her gün düzenli yemek yapanlar için, yemek hazırlamak bir görevdir. Fakat siz her gün yemek pişirenlerden değilseniz, yemek pişirmek ve kendi pişirdiklerinizi sevdiklerinize ikram etmek, sizin kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Üstelik pastalar börekler ve kekler de yapabilirsiniz. Böylece akşam eve gelen, diğer aile fertlerinin gözündeki mutluluk, size emeklerinizi unutturur.

Sevdiğiniz Ama Yapamadığınız Etkinliklere Yönelin

Daha önce vakitsizlik sebebi ile yapamadığınız etkinlikleri yapabilmek, size kendinizi iyi hissettirecektir. Örneğin okumak isteyip, okumaya fırsat bulamadığınız kitapları okuyun veya resim yapın. Hatta beyninizi dinlendiren bir CD’yi dinleyin. Bitkilerden hoşlanıyorsanız, elinizin toprağa temas etmesini sağlayın. Onlara gübre verin, saksılarını değiştirin veya yeni bitkiler dikin. Tüm bunları yaparken, sık aralıklar ile koltuğun üzerine uzanın ve hep isteyip bulamadığınız boş vaktin kıymetini bilin. Çünkü güzel geçen birkaç günün sonunda, dışarıda yaşanan koşuşturmaya tekrar hayatınıza girecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+