Kalçalar Nasıl Büyütülür?

Son yıllarda dünyaca ünlü film yıldızlarının kalçalarına özenen birçok kadın, kalçalarını büyütmek için çeşitli yöntemlere başvurur. Oysa kalçaların şekli, daha çok genetik yapı ile alakalıdır. Bazı insanların vücut yapısı elma tipinde, bazı insanların ise armut tipindedir. Armut tipi vücuda sahip kadınların kalçaları daha geniş ve yuvarlaktır. Hatta bazen aşırı büyük kalçalara sahip olurlar. Fakat bazı insanların ise ‘’silik popo’’ diye adlandırılan şekilde, hiç kalçası olmaz. Sadece kalça bölgesinde kemikler vardır ki bu kemiklerde oldukça küçük ve şekilsizdir. Böyle durumlarda günümüzde kalçayı şekillendiren operasyonlar gündeme gelir. Silikon jel kullanılarak, iç çamaşırı çizgisinden açılan küçük kesiler ile kalçaların çukur bölgeleri silikon jeller ile şekillendirilir. Bunun dışında fazla yağlanma olan kısımlardan alınan yağlar da kalçaların çukur bölgelerine yerleştirilebilmektedir. Her hangi bir operasyon yaptırmadan sadece besinler ve spor ile de kalçaları şekillendirmek mümkündür. Fakat çok düzenli olarak spor yapmak ve protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermek gerekir.

ğpp

Kalçaları Büyüten Hareketler

Squat sporu, başlı başına bacak kaslarını çalıştıran ve kalçaları şekillendiren bir spordur. Bu sebeple de küçük ve şekilsiz kalçaları şekillendirmek için, en çok squat önerilir. Squat sporunun temeli, oturup kalkma hareketlerinden oluşur.

1- İlk hareket; altınızda bir sandalye varmış gibi hissedip, o hayali sandalyeye oturup kalkmaktır. Basit gibi görünen bu hareketi, azdan başlayıp çoğaltmak gerekir. Zamanla, aynı hareketi ellere ağırlık alarak yapmak ta mümkündür. Aniden çok fazla tekrarla yapılan hareket, bacaklarda ve kalçada hamlamalara yol açar. Bu egzersize 20 tekrar ile günde 3 defa yapmak gerekir.

2- İkinci hareket; oturup kalkma hareketini, ayağı bir adım öne atarak yapmak gerekir. İlk olarak sağ adım öne doğru atılmalı ve çömelme hareketi yapılmalıdır. Ardından sol adım ile aynı hareket tekrarlanmalıdır.  Hem bacakları şekillendiren hem kalçaların yuvarlak ve belirgin olmasını sağlayan bu hareketler, her gün 3 set halinde 20 şer defa yapılmalıdır.

3- Kalçaların üzerine tamamen oturmak ve sadece kalçaları kullanarak yürümeye çalışmak, kalça kaslarının çalışmasını sağlar. Bedenin ağırlığı ile yapılan bu egzersiz; yorulmanızı, zorlanmanızı ama kalça kaslarının süper çalışmasını sağlayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+