Kadınların Söylediği Yalanlar

Her yalanın, bir söylenme nedeni vardır. Kadınlar da erkekler gibi, sıkıştıkları durumlarda yalan söyleme ihtiyacı duyarlar. Erkekler; yalan söylediklerini; terleyerek, gözlerini kaçırarak veya kızararak belli eder ama kadınlar; el kol hareketleri ile söyledikleri yalanları destekleyerek daha da inandırıcı hale getirirler. Kadınların söylediği yalanların sebebi; yaşamda ki güçlükleri kabullenememesi, onları inkâr etmeye çalışması, kendine güvenini sağlamaya çalışması olabilir. Bazen de başka bir insanın duygularını incitmemek, gelecek bir sıkıntıdan kurtulmak için yalan söylerler. Sık yalan söylemenin altında, psikolojik sorunlar yatmaktadır.

ww

Kadınlar Hangi Konularda Yalan Söylerler?

Kadınların en sık söylediği yalanlar; bulunduğu sosyal ortama, eğitime, kültüre göre değişiklik gösterir. Genellikle ilişki, cinsellik, karşı taraf hakkındaki negatif düşünce ve davranışlar, kişisel görüş farklılıkları, maddi konularda yalan söyleyebilirler. Çoğunlukla; hayatları, çocukları, gelirleri, kiloları ile ilgili konularda, hayallerinde nasıl olmasını istiyorlarsa, olmasını istedikleri şekilde anlatırlar.

Kadınların Söylediği Yalanlar Nelerdir?

Kadınların söyledikleri yalanlara, “pembe” yalan demek mümkündür. Çünkü söyledikleri yalanlar, hayatlarının detayları hakkındadır. Aslında, söyledikleri yalanlar ile kendilerini cezalandırırlar ve olmayan durumu, varmış gibi göstermek isterler. Söylenen yalanlara, aşağıdaki başlıkları örnek verebiliriz:

  • Bir şeyim yok, ben çok iyiyim:Kendimi hiç iyi hissetmiyorum, moralim bozuk demenin farklı bir biçimidir. Benimle ilgilenmeni istiyorum anlamına da gelir.
  • Evlilik bana göre değil: Kızlar çocukken evcilik oynamaya başlar. Her zaman bir anne, bir baba ve çocuk vardır. Bu içgüdüsel bir istektir. Ya birlikte olduğu erkeğe mesaj göndermek ister, ya da yaşıtları evlendiği için bu şekilde konuşur.
  • Seni kıskanmıyorum: Gerçek duygularını saklamak için bu yalanı kullanırlar. Kadınlar, sevdiği erkeği kıskanırlar ve aynı zamanda, kıskanılmak isterler.
  • Sen haklısın: Konuşulan konuyu uzatmamak için söylenmiş bir sözdür. Karşı tarafın haksız olduğunu bilerek, sorun çıkmaması için bu yalanın arkasına sığınır.
  • Maddiyat değil kişilik önemli: Kadınların çoğu maddiyatı sever. Karşısındaki erkeğin maddi gücü, o kişiyi daha cazip kılar.
  • Bu elbise sana çok yakışmış: Elbise yakışmamıştır. Hatta “bunu giymeseydin daha iyi olurdu” denecek kadar kötü duruyordur. Yine de bu yalan söylenir.
  • Kilo vermişsin: Kilo vermeye çalışan bir kişiyi, mutlu etmek adına söylenir. Kişi kilo vermeyi bırak aksine kilo almıştır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *






This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+