Kadınlar Traş Olur mu?

Bundan 30 yıl önce traş olurken çekilen fotomodelin fotoğrafı, sadece bir poz olarak değerlendirilmişti. Fakat günümüzde, tekrar kadınların traşı gündeme gelmeye başlamıştır. Hatta ortaya atılan yeni iddialara göre, dünyaca ünlü birçok film yıldızının cilt güzelliği amacı ile traş olduğu, fakat bunu kimse ile paylaşmadığı yönündedir. Elizabeth Taylor, Marilyn Monreo gibi ünlülerin kullandığı bu yöntem, yüzde bulunan tüylerden kurtulmak ve bunu ağda veya epilasyon aleti ile değil, traş köpüğü ve jilet ile yapmaktır. Traş sırasında cildin kolojen üretmesi, ağdadan ve epilasyondan çok daha faydalı sonuçlar verir. Çünkü yeniden üretilen kolojen, cilt yaşlanmasını geciktirir. Özellikle ağda sırasında çekilen derinin zamanla kırıştığı bilinmektedir. Japon kadınlar arasında oldukça yaygın olan traş, güzelliğine düşkün Japon kadınların neden bu yönteme başvurduğunu da açıklar. Japonya’nın birçok yerinde kadınların traş olabileceği kao sori adı verilen salonlar bulunur. Japon kadınlar düzenli olarak bu salonlara giderek traş olur.

eddt

Traşın Kadın Cildine Faydaları

Kadın cildinde kolojen üretimini artıran traş, ayrıca cildin üzerinde biriken ölü derinin de yok olmasını sağlar. Traş sayesinde cilt yüzeyi anında ışıl ışıl olur ve parlaklık kazanır. Aynı zamanda traş, akneye meyilli ciltlerin temizlenmesini, gözeneklerin açılmasını ve derinin yumuşacık olmasını sağlar.  Böylece hafif bir makyaj yaparak, parıldayan bir tene kavuşma şansınız olacaktır. Traş yaşlanmayı geciktirir. Uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde, aynı yaşta olan kadın ve erkek derisinin karşılaştırıldığı ve traş olan erkek derisinin çok daha az kırışıp, yaşlandığı kanıtlanmıştır. Uzun bir süre, haftada üç defa traş olan kadınlar arasında yapılan araştırmalar neticesinde ulaşılan bulgular, traş olma alışkanlığının gelecekte kadınlar arasında yaygınlaşacağını göstermektedir.

Traş Kadın Cildinde Aşırı Tüylenme Yapar mı?

Özellikle Asyalı kadınlar arasında oldukça yaygın olan traş, kadın cildinde yeni tüylenmelere sebep olmaz. Kadınların hormonal yapısı sebebi ile yeni tüyler çıkmadığı gibi mevcut tüylerinde kalınlaşmadığı veya sertleşmediği, İngiliz Bilim Adamları tarafından kabul edilmiştir. Bu sebeple de önümüzdeki yıllarda, traş olma alışkanlığının kadınlar arasında daha yaygınlaşacağına kesin gözü ile bakılmaktadır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+