Kadınlar Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

İlk olarak şunu söylemek gerekli kadınların sevdiğini anlamak çok kolay bir iş değildir. Erkekler gibi kolay bir şekilde bunu belli etmezler. Aşağıda yazdığım bilgileri yabancı ve yerli kadın forumlarındaki kaynaklardan oluşturdum.
Hatta bazı bilgiler için yakın kız arkadaşlarımdan bile bilgiler aldım. Umarım aşağıdakileri okuduktan sonra “kadınlar sevdiğini nasıl belli ediyor” sorusuna cevap verebilmiş oluruz.

saçı ile oynayan kadın

Saçlarını Oynamak: Hepimizin bildiği bir klişedir bu. Saçları ile oynayan bir kızın sizden hoşlanma ihtimali vardır. Ancak bu 15 sene önce de kaldı. Şimdiki kadınlar bu şekilde amatörce hareketler yapmıyor artık.

Göz Teması Süresi: Bir kadınla tesadüf eseri göz temasında bulunmuş olabilirsiniz. Ancak bu temasların sayısı ve süresi artmaya başladıysa orada bir ışık olabilir. Tabi ki bu yöntem de bir çok yanılgı yaşatabilir. Çünkü tüm erkeklerin karakteristik özellikleri arasında bayan kişinin bakışlarını havada yakalayıp kendine pay çıkartmak vardır.

Her Dediğinize Onay veya Ret: İki türlü hoşlanan kadın vardır. Birincisi size zıt gitmemek için her dediğinizi onaylar. Mesela “bu Kıvanç Tatlıtuğ’da hiç sevmiyorum, nesi yakışıklı ki” dediğinizde o da “evet evet, çok çirkin biri” şeklinde sizi onaylar. İkinci kadın tipin de ise her dediğinize muhalefettir. Sizle tartışmak hoşuna gider. Dikkatinizi bu yolla çekmek ister. Bu kadın tipini özetleyen çok iyi bir atasözümüz vardır “Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır“.

Durduk Yere Saçma Mevzular Açması: Bu en iyi anlama yöntemlerinden birisidir. Kadınlar hoşlandığı erkeklere bunu çok sık yaparlar. Genellikle bu tür kadınlar hoşlandığını belli etmek için saçma muhabbetlere girerler. Çünkü konuşmak istiyordur ancak konuşacak muhabbet bulamazlar. Bu kadınlar konuşmak için genellikle burç konularına değinirler ve sizinle muhabbet kurmaya çalışırlar. Bir kadın sizinle durduk yere burç muhabbetine girmişse orada bir ışık var demektir.

Devamlı Soru Sormak: Bu da konuşacak bir konu olmamasından kaynaklanır. Muhabbet açmak için sizi bildiğiniz konular hakkında soru bombardımanına tutabilir. Tabi ki her kadın sevdiğini belli etmek için aynı yönteme başvurmayabilir.

Ufak Dokunuşlar: Hoşlanan kadın size dokunma eğilimindedir. Muhabbet arasında yada bir şey isterken size dokunmak isterler. Kolunuza, elinize, omuzunuza dokunurlar. Bu dokunuşlar genelde ürkek ve kısa sürelidir.

Taklit: hoşlanan kadın farkında olmadan sizi taklit edebilir bağırdı koyduğumuzda veya içmek için geri aldığında bilinçsizce sizle aynı hareketi yapar.
konuşan kadın

Duruşu Değiştirme: Kadın ilgilenmediği bir erkek yanına oturmuşsa oturuş pozisyonu fazla değiştirmez. Ancak hoşlandığı, sevdiği bir erkek konuşmak için gelmişse oturuş pozisyonunu ona göre ayarlar. Tamamen karşısındakine odaklı bir oturuş pozisyonu sergiler. Tabi buda çok net bir anlama yöntemi değildir

Saatler Süren Mesajlaşma: Kadın veya erkek fark etmez, hoşlanmadığı kimse başka birisiyle uzun uzun mesajlaşmaz. Konuyu bir an önce sonlandırmak ister cevaplardan kısa ve net olur. Hele ki uzun uzun yazdığınız bir mesaja sadece gülücük ile karşılık verilmişse o telefonu masaya bırakın ve oradan uzaklaşın. Hoşlanan kişi muhabbetin tıkanmaması için genelde muhabbeti açık bırakır. Sorulan sorularda buna bağlı olarak açık uçlu sorulardır.

Her Şeye Gülmek: Yaptığınız en iğrenç espriye bile gülüyorsa umut vardır. Tabi ki bu tüm kadınlar için geçerli değildir. Bazı durumlarda kadınlar söylediklerinizi çok komik bulsa bile bozuntuya vermez. Ama karşınızda yaptığınız her şeye gülen birisi varsa, orada bir umut vardır. Sizi sevdiğinden her şeye güldüğü açıktır aslında.

Sıfır İlgi: Normalde gördüğü herkesle az çok ilgilenen bir bayan, sizi gördüğünde sizi hiç sallamıyorsa orada bir ışık vardır. Bunu en iyi Freud amcamız “İnsan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır, eğer gözünü kaçırıyorsa, orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır.” diyerek açıklamıştır.

Aldatan Kadınların Söylediği Yalanlar

İğneleme: Murat, sen bizi hiç gezdirmiyorsun! Ahmet, dün doğum günümdü bilmiyor musun? gibi uzayıp giden iğnelemelerdir. Bunları söyleyen kız sizi sizden hoşlanıyor olabilir.

Nabız Yoklama: Özellikle son evrede kadınların kullandığı yöntemdir. Sen benim arkadaşım olsaydın…. Senin sevgilin nasıl bir insan….. gibi cümleler kuruyorsa o zaman ışık vardır.

20 Yorum on Kadınlar Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

 1. Dilek
  Ekim 6, 2016 at 5:11 pm (5 sene ago)

  Yok mu bu konuda fikri olan? 🙂

  Cevapla
  • nermo
   Aralık 21, 2016 at 3:40 pm (4 sene ago)

   Valla ben söyliyeyim bem mesela hoşlandığım erkekden hep nefred ediyormuş gibi davranırım ama aslında çok severim bazı utangaç insanlar burda yazılanları hiç yapmaz ve anlayamazsınız o yüzden benim gibi yani 🙂

   Cevapla
 2. hakan
  Ocak 24, 2017 at 7:27 pm (4 sene ago)

  Bi bayan bi erkeye hem abi hemde isimle hitap ederse ne demek

  Cevapla
  • Dilek
   Şubat 14, 2017 at 9:09 pm (4 sene ago)

   Sadece bu belirleyici olmamalı tavrınızda bence. Daldırıyor olabilir.

   Cevapla
 3. hakan
  Ocak 24, 2017 at 7:28 pm (4 sene ago)

  Acilen cevap ne yapmaliyim

  Cevapla
 4. ayibogan
  Nisan 1, 2017 at 9:36 pm (4 sene ago)

  Bana bir kiz surekli bakiyor ben kiza cikma teklif ettim kabul etmedi hala bakiyor ama sizce birseyler var mi.

  Cevapla
  • Dilek
   Mayıs 3, 2017 at 9:43 pm (4 sene ago)

   Oda hala bana bakıyor mu diye kontrol ediyor olabilir 🙂

   Cevapla
  • kaan
   Haziran 19, 2017 at 9:27 pm (4 sene ago)

   bende aynı şeyi yaptım kıza çıkma teklifi ettim ne evet dedi ne hayır ahhh çıldırıcamm

   Cevapla
 5. Çağlar
  Mayıs 8, 2017 at 1:07 pm (4 sene ago)

  Bana devamlı bakışlar atan benim onu görme ihtimalim olmadığı yerlerden bana bakan, devamlı güler yüzle konuyla alakasız olmama rağmen sorular soran , ve benim de ona karşı boş olmadığım. Ama adı dışında hiç bişey bilmediğim uzaktan iş arkadaşı olduğum biri var (umarım burda değildir) ona karşı benimde bişeyler hissettiğimi nasıl hissettirmeliyim ?

  Cevapla
  • Dilek
   Mayıs 11, 2017 at 2:14 pm (4 sene ago)

   Madem karşılıklı Bence git konuş, yemeğe davet et 🙂

   Cevapla
   • Çağlar
    Mayıs 22, 2017 at 11:24 am (4 sene ago)

    Karşısında sağlıklı düşünemiyorum sadece işimi yapıp uzaklaşıyorum ondan , utanıyorum bu hislerimden galiba yada reddedilmekten mi korkuyorum acaba :/

    Cevapla
    • Çağlar
     Haziran 6, 2017 at 8:02 pm (4 sene ago)

     Bana karşı bişey hissetmediğini anladığım bi andayım.

     Cevapla
 6. Serhat
  Haziran 16, 2017 at 12:50 am (4 sene ago)

  Yemek yedim üstüme çorba döküldü tek bir muhabbetin bile yok üstüne çorba dökülmüş ve gömleğin düğmesi çıkmış dedi ve sırıttı ya dalga geçti ya ilgilendi o değil yelekle kapamaya çalıştım nereden gördün arkadas.

  Cevapla
 7. kaan
  Haziran 19, 2017 at 9:31 pm (4 sene ago)

  Kız bana bakıyo bende kıza geçen derste göz kırptım tepki vermedi çıkma teklifi ettim evet yada hayır demedi benimle konuşmuyor ama bakıyor arada bana bağırıp çağırıyor delireceğimmmmm bi cevap verin pls

  Cevapla
  • Eren
   Mayıs 16, 2018 at 9:38 am (3 sene ago)

   İlk okulda mı okuyorsunuz.

   Cevapla
 8. çokmu lazım
  Temmuz 6, 2017 at 4:20 pm (4 sene ago)

  benim tecrubelerimden söyliyim mesela bi kızla çıkıyosunuz kız sizle çıkıyorken sosyal medya hesabından başkalarına laf atma tarzında sözlü resimler paylaşıyorsa senden sonra sağlam bi vurgun yemiş ve sizi merhem olarak kullanıyor demektir. eğer bi kız sizinle çıkıyorken gittiğiniz her yerde tek başına foto çekiniyorsa büyük ihtimal sizin paranızı yemek için yanınızdadır çünkü başkalarını etkileme peşindedir eğerki bi kız sizi sürekli arıyor soruyor her dediğinizi yapıyor sizin her düşüncenize katılıyor ve sizin yanınızda sizden fazla gülüyor ise o kız sizi seviyor haa sen s… ne sahip çıkıp sende onu seversen emin ol evliliğe gider bu iş vede seni hiç de aldatmaz ama sen s.. ne sahip çıkmayıp başkalarının peşinden gidersen ve o kızı kullanıp atarsan dünyanın en adi ve salak insanısın aşka inanmam sevgiye inanırım sevgi varsa aşkta oluşur meşkte aşka heves eden bi kızdan hayır gelmez size aşık olur sizinle yaşar yaşayacağını bi sorun çıkınca başkasına aşık olur senden daha yakışıklısına burdada nasıl davranır üstde yazdığım gibi seven kız kendisini düşünmez seni düşünür bi yerlere gidelim dediğinde aşkım fazla para yiceksek gitmeyelim der gidelim diyen parayı seven kızdır zaten hadi oldu evlendin diyelim hayatı zından eder sana simsiyah saçın olur bembeyaz onun için hiç kız arkadaşın olmasın aç bi zeki muren şarkısı yanına rakı balık keyfine bak saygılar sevgiler.

  Cevapla
 9. fidan
  Mart 14, 2018 at 8:34 pm (3 sene ago)

  şimdi ben kafede bi çocuk beğenmiştim sonra ona söyledim aslında arkadaşım söyledi sonra çocuk no getirdi 2 gün konuştuk sonra bitirdik ctabi sevgili olmadık ama masum normal bi sarılm oldu üstünden 3 hafta geçti bende şimdi bu kafde çalışan başka bi çocuktan hoşlanıorum söylemek istemiorum yalnış anlar fln die napabilirim izce öneriniz var mı

  Cevapla
  • Kursad
   Nisan 19, 2018 at 4:55 pm (3 sene ago)

   Gönlün ayran olmuş her gördügüne çalkalat tabi hakkın git de hemen

   Cevapla
 10. Hidayet
  Ağustos 26, 2018 at 10:51 pm (3 sene ago)

  Benim hoşlandığım kız önceki sevgilisinden darp görmüş yanı erkeklere güvenme konusun da biraz sıkıntısı var ama benide önceki sevgilim büyük aldattı ve bende güvenmekte zorluk çekiyorum ama beraberken çok iyi anlaşıyoruz mesajlaşmada biraz soğuk davranıyor gibi ben de onun beni sevip sevmediğini anlayamadım salak oldum bana biriniz yardım etsin nolur

  Cevapla
  • VizonteleFikri
   Aralık 19, 2018 at 11:17 pm (2 sene ago)

   Etkileri geçmemiş,zaman gerek. Onla yapamayacaksın uzun süre

   Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+