İşsiz Biri İle Evlenmek

İlişki safhasını geçip, evlilik söz konusu olduğunda, kadınlar; işi olan ve belli bir geliri olan erkeği tercih ederler. Bunun sebebi ise evin ihtiyaçlarını karşılayacak olması ve ileride dünyaya gelen çocuklara rahat bir hayat sunabilmektir. Fakat duygular söz konusu olduğunda, bazen işsiz biri ile evlilik söz konusu olabilmektedir. Evlilik uyum gerektiren ve çok çabuk dönüşü olmayan bir müessesedir. Bu sebeple çok fazla para yerine, rahat geçinebilecek kadar para ve duyusal yakınlık gerekir. Hiç bir şey hissedilmeyen, sadece parası için tercih edilen bir erkekle, yapılan evlilik, çok uzun sürmez. Çünkü evlilik büyük fedakârlıklar gerektiren bir birlikteliktir. Sevmediğiniz biri için fedakârlık yapmak, çokta kolay olmayacaktır.

we

İşsiz Biri ile Mutlu Olunabilir mi?

Bir kişinin, şu anda işsiz olması, hayatı boyunca hiç işe giremeyeceği anlamına gelmez. Sorumluluk sahibi ve düşünceli kişiler, bu gün olmazsa birkaç gün veya birkaç ay sonra, kendi öğrenim seviyesine göre bir iş bulabilirler. Yeter ki iş arayışı olsun. Günümüzde üniversite mezunu işsiz sayısı, her geçen gün artış göstermektedir. Kendi eğitimine göre bir iş bulamayan insan, sorumsuz insan olarak değerlendirilemez. Bu sebeple işsiz erkekle veya kadınla da mutlu bir evlilik gerçekleşebilir.

İşsiz Bir Erkekle Evlilik Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşsiz biri ile evlilik kararı almadan önce, onun davranışları dikkate alınmalı ve sorumluluklarını yerine getirip getirmediği, dikkatle takip edilmelidir.  Daha önce çalıştığı iş yerlerinden ayrılma sebebi, kişinin neden işsiz gezdiği konusunda bazı ipuçları verebilir. Şayet, bir işte uzun süre çalışamıyorsa o zaman dikkat edilmelidir. Girdiği işte uzun süre çalışamayan insanlar, çabuk sıkılan, sorumsuz kişiler olarak değerlendirilebilmektedir. Fakat kişi, kendi hataları dışında, bazı talihsizlikler yaşıyorsa yakın bir tarihte yeni bir iş bulacaktır. Sevdiğiniz kişi için bir süre fedakârlık yapmanız da her iki tarafın duygularının daha fazla kabarmasını sağlar. Yapılacak evliliğin, iyi günde ve kötü günde devam edeceğini sevdiğiniz kişiye gösterir. Evliliğin gelecek yıllarda saygı ve sevgi içinde devam etmesini sağlar.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+