İş Görüşmesine Giderken Parfüm Seçimi

Her tenin ve her mevsimin kokusu farklıdır. Yemek zevkimiz de kokuların vücudumuzda yarattığı etkiyi belirleyecektir. Aşırı derecede nikotin ve baharatlı yiyecekler ile beslenen insanların, hangi mevsim olursa olsun parfümü hafif olmalıdır. Besinlerin vücutta oluşturduğu koku, parfüm kokusu ile karıştığında hiçte hoş bir etki bırakmaz. İş görüşmelerinde ise hafif ama etkileyici kokular tercih edilmeli, ortama aşırı derecede ağır kokuların yayılması önlenmelidir. Soft, sandal, bergamut ve pudramsı kokular, iş görüşmeleri için ideal kokular olacaktır. Bazı afrodizyak etkisi yaratan parfümler, karşı tarafta yanlış izlenimler yaratabilir. Görüşme yapılan ortamdaki şahıslar üzerinde, olumlu bir etki yaratmak için daha önce birkaç defa kullanılan ve bıraktığı etki iyi bilinen parfümler, iş görüşmelerinin daha özgüvenli geçmesini sağlayacaktır. Parfüm seçerken ise bileklere sıkılan parfüm, yarım saat bekletilmeli ve yarım saatin sonunda koklanarak karar verilmelidir. Tene yakışan koku yarım saat sonra daha güzelleşecek ve kalıcı bir hal alacaktır.

iş görüşmesi parfüm seçimi 2

İş Görüşmelerinde Kadınlar Hangi Parfümleri Tercih Edebilir?

Girdiği her ortamda etki bırakmak isteyen kadınların, dış görünüşü kadar kokusuna da dikkat etmesi gerekir. Gerek giysiler, gerek hareketler, gerekse koku seksiliği çağrıştırmamalı, biraz resmi bir görüntü oluşturulmalıdır. İş görüşmelerinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilen hafif ama etkileyici parfümler arasında ilk sırada Dolce&Gabbana-İntense gelir. En etkileyici parfümler arasında yerini yıllardır koruyan parfüm, içeriğindeki; neroli, portakal çiçeği, sandal ağacı, yasemin, sümbülteber gibi kokularla gizemli bir kadın imajı yaratacaktır. Yine Calvin Klein Eternity, fiyat olarak hesaplı, etkileyici ve hafif bir parfümden beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak kokular arasındadır.

İş Görüşmelerinde Erkekler Hangi Parfümleri Tercih Edebilir?

iş görüşmesi parfüm seçimi 3

Erkelerin iş görüşmelerinde tercihi ise Gucci-Made to Measure gibi etkileyici ve hafif bir koku olmalıdır. Bulunduğunuz ortamdaki insanlarda, kaliteli ve olumlu bir etki bırakmak için tercih edeceğiniz bu koku, iş görüşmesinden olumlu sonuç almanızda oldukça etkili olacaktır. Yine Bvlgari-Man Extreme; içeriğindeki turunçgiller, kaktüs, beyaz frozya çiçeği, kakule ile karşı tarafta merak ve ilgi uyandıran parfümler arasındadır. Hafif ve kalıcı kokusu ile Bvlgari-Man Extreme de iş görüşmelerinde rahatlıkla tercih edilebilir.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+