İpek Kirpik Nedir?

Çok uzun yıllardır kadınların ortak sıkıntısı olan kirpikler, teknolojinin güzelliğe de girmesiyle yeni çözümler, farklı yöntemler geliştirmiştir. İstenilen kirpiklere sahip olamamamız artık çok sıkıntı değil. Gelişmiş, oldukça rahat kullanılabilen takma kirpik alternatifleri bulunmaktadır. Artık, mevcut kirpikler istenilen uzunluğa kısa bir sürede getirilebiliyor. Bu yöntemlerin en tercih edileni de ipek kirpik uygulamasıdır. İpek kirpik uygulaması, birçok kadının deneyerek tercih ettiği yöntem olmuştur.

53

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

İpek kirpik adından da anlaşıldığı gibi yumuşak bir maddedir. Uygulanması işi iyi bilen profesyonel kişiler tarafından olmalıdır. İpek kirpik yaptırmak isteyen kişinin özellikle iyi ve güvenilir bir merkeze gitmesi gereklidir. Yüzde özelliklede göz çevresinde hiçbir makyaj kalıntısı olmamalıdır. İpek kirpik uygulanma esnasında göz ve kirpik köklerine temas etmeyecek şekilde yapıştırıcı sürülür. Her kirpik, kirpik kökünde yarım veya bir milimetre uzakta takılır. Takılan her kirpik farklı boylarda olmalı ki doğal bir görüntü elde edilsin. Yapıştırıcının kullanımı da oldukça önemli, az sürüldüğünde kirpiğin tam yapışmamasına, çok sürüldüğünde ise kirpiklerde ağırlığa neden olabiliyor. Tek tek yerleştirilen kirpiklerin kurumadan birbirine yapışmamasına da dikkat edilmelidir. Ustalık ve dikkat isteyen bir yöntemdir.

İpek Kirpik Ne Kadar Dayanır?

Yapımı iki göz için bir-bir buçuk saat sürmektedir. Her göz için tek tek uygulanması uzun zaman sürmesine neden olur. İpek kirpik uygulaması tercih edildiğinde, kirpiklerin uzunluğunun seçilmesi mümkündür.    Hatta kalın olması da istenebilir. İşlem, göz kapalı şekilde yapılmaktadır. İpek kirpiğin gözler teması yoktur. Sadece uygulama aşamasında uzun süren yapıştırma işleminden dolayı gözde bir hassasiyet oluşabilir. Kullanılan malzemenin kaliteli ve yapıştırıcının organik olmasına dikkat edilmelidir. Yapılan ipek kirpik uygulamasının en önemli özelliği daha uzun süre dayanıklı olmasıdır. Diğer yöntemlerden en önemli farkı budur. Aynı zamanda doğal bir görüntü vermesi tercih sebebidir. Profesyonel takılmış bir ipek Kirpik gözde üç ay kalabilir. Doğal bir görünüm verdiği düşünülürse bu süre hiçte fena değildir. Gerekli bakımların haftalık veya iki hafta aralarla yapılması ipek kirpik uygulamasının daha dayanıklı kalmasını sağlamaktadır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+