İnternetten para kazanma yolları

internetten para kazanma yollarıİnternetten para kazanmak herkesin arkadaşları ve çevresi ile konuştuğu ancak gerçekliğine kesin karar verilemeyen bir şehir efsanesine dönüştü. İnternetten para kazanma yolları o kadar karışık ve çok ki insanlar bu karışıklıkta saçma yollara saparak artık bu işin mümkün olmadığına inanıyorlar. Oysa internet çoktan hizmet sektörünün bir uzantısı, birçok insanın ekmek kapısı haline geldi bile. Dünyada internetten para kazanarak ek gelir yaratan ya da tüm gelirini internetten kazanan yüzlerce belki binlerce insan var.Aşağıda hürriyet gazetesinde gördüğüm bir haberin ekran görüntüsünü ekledim. Dediğim gibi kimi internetten yaptığı işlerle hayatında kazanamayacağı parayı bir anda kazanıyor.

İnternetten para kazanmanın da çeşitli yolları ve yöntemleri var. Her internetten para kazanma yolları ile söylenen rakamları elde etmek mümkün değil. Yani işin bir şehir efsanesi boyutu da var. Evden para kazanmanın çekiciliği insanları bu tür işleri yapmaya yönelten itici güçlerden biri. Bir de sevdiği işi yaparak para kazanmak isteyen insanlar için internet açık bir kapı gibi. İnternetten para kazanma yöntemlerine bakılırken dikkat edilmesi gereken nokta hangi yöntemin daha çok kazandırdığı dikkate alınmalıdır.  Daha çok hangisi kişisel bilgi ve becerilere uyumlu ise, o seçenek daha yararlı olacaktır. İnsan bildiği ve yeteneğinin olduğu konularda daha hızlı ilerleyerek daha kaliteli işler başarmaktadır. Bu sebeple ilgi alanı bu konuda belirleyici bir faktördür.

 

İnternetten Para Kazanmak Hayal mi?

İnternetten para kazanmak hayal değil. İnternet dünyadaki insanların birçoğunun her gün, saatlerce kullandığı dolayısıyla bir kısım insanın da diğerleri için içerik ürettiği bir alan, bir sektör. Bunca insanın her gün okuyacak, izleyecek yeni içerikler görebilmesi için yine azımsanmayacak bir kitlenin bu konuda hizmet vermesi gerekiyor. İnternetten para kazanmak için birçok yol mevcut. Bunlardan bazıları daha çok gelir getirirken bazıları daha az gelir getirmektedir. Bu seçim elbette ki kişinin kendisine bağlı. Ancak internetten para kazanmak ciddiye alındığında ve severek yapıldığında kesinlikle bir hayal değil, aksine bir gelir kapısı.

internetten para kazanma yolları tablo

Yukardaki tabloda da gördüğünüz gibi en fazla kazanç blog/web site açarak elde ediliyor. Bu bir gerçek. Bunun yanında insanlar bu sitelerine YouTube kanalı açıyor veya bu sitelerinden satış yapıyor. Youtuber dediğimiz kişiler (YouTube ile para kazanan) ne kadar popüler olsada şunu unutmamalıyız ki Youtube’da bir website 🙂 Kimse bir web siteden daha fazla kazanamaz. Şimdi gelin bu konuları biraz daha detaylı inceleyelim.

İnternetten Para Kazanmak İçin 3 Yol

1.Blog Açmak

İnternetten para kazanmanın günümüz koşullarında en popüler olanı blog açmaktır. (Tabi blog aslında web site’den bir farkı yoktur. Sadece popüler kullanımı “blog” olduğu için blog açmak şeklinde bahsettim.) Her insanın ilgilendiği bir işi, belli bir kaç hobisi vardır. Bloglar da bu tür konular üzerine açılan ve diğer insanlara bilgi vermeyi ya da eğlendirmeyi amaçlayan içeriklerden oluşmaktadır. İnternetten para kazanmak için blog açmak yöntemi, özellikle teknik konular oldukça basit hale geldiğinden daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Blog açmak artık bir sosyal medya platformunda profil hazırlamak kadar kolay ve hızlı gerçekleştirilebilecek bir yöntemdir. Hatta ben de bu yöntemi anlattığım BLOGGER OLMAK adlı yazıma da bakabilirsiniz.

blog açarak internetten para kazanmak

 

Blog açmak için öncelikle bir konu, tema belirlenmelidir. Bu konu ve tema için arama yapan insanlar bloğa ulaşmalıdırlar. Blog açmak yalnızca ücret elde etmek için değil, yazarlık yapmak isteyen kişiler için de ilk adım olarak görülmektedir. Yazarlık yapmak isteyen kişiler öncelikle bloglardan birçok insana ulaştığında, yayın evleri de o kişilerin kitaplarını yayınlamak konusunda daha istekli olmaktadır. Blog yazarlığı yapmak ayrıca işini büyütmek isteyen kişilerin de tercih ettiği yöntemlerden biridir. Blog içerisinde satılan bir ürünün pazarlanması, bir hizmetin pazarlanması da yapılabilir. Artık hemen hemen her iş alanının internet ile ilişkisi bulunmaktadır.

           İnternetten para kazanmak için blog açmak yönteminde adım adım öncelikle konu seçilmelidir. Bu konu özellikle bilgi sahibi olunan insanların ilgisini çekecek bir konu olmalıdır. Daha sonra platform seçilmelidir. Blog içeriğine uygun, kullanımı rahat bir platform seçilmesi bloğun sonraki aşamaları için oldukça faydalı olacaktır. Daha sonra seçilen konunun, alanın adı belirlenmelidir. Blog bunun üzerine inşa edilecektir. Bu aşamaların nasıl olduğunu NASIL BLOG AÇILIR sayfasında daha detaylı olarak bulabilirsiniz.

Kısaca bahsetmek gerekirse; alan adı belirlendikten sonra hosting firması belirlenir. Hostlar blog içerisindeki dosyaların barındırıldığı serverlardır. Bu hizmeti veren yüzlerce firma arasından biri seçilmelidir (ben godaddy’i seçtim). Hosting seçilince domain belirlenir. Domain ise blog için isim kısmıdır. Bu isim insanların aklında kalacak şekilde kısa, anlaşılabilir olmalıdır. Uzun, yorucu isimler akılda kalıcı olmayacağından insanların blog sayfasını yeniden ziyaret etmesi zorlaşacaktır. Son kısım ise en kişisel ve eğlenceli noktadır. WordPress kurarak bloğun dizaynını yapmak. Blog tamamen kişinin kendini yansıttığı, adeta bir defter gibi sayfa sayfa işlenecektir.

Bu konuda anlattıklarım kafanızı karıştırmasın, bu işin nasıl yapılacağı videoda anlatılmış.

2.Youtube Kanalı Açmak

           İnternetten para kazanma için ülkemizdeki en yaygın ve bilinen alan youtube kanalı açmaktır. Kanal sahibi insanların gün geçtikçe ünlü simalara dönüşmesi ve toplumun arasında dolaşması bu yöntemin daha bilinir hale gelmesini sağlamıştır. Dünya üzerindeki en yaygın yöntem halen blog açmaktır. Youtube kanalı açmak ile blog oluşturmak birbirine benzeyen yöntemlerdir. Yalnızca youtube platformu üzerinden video yayını yapılmaktadır ve domain / host gibi konular yoktur.

YouTube kanalı ile para kazanmak

Normal bir kullanıcı gibi youtube sitesine girdikten sonra bir kanal açılmalıdır. Kanal kullanıcının videolarını görüntülediği, diğer kişilerin videolara ulaşabildiği bir profildir. Kanal oluşturulurken domain seçmek gibi akılda kalıcı bir kanal adı seçilmelidir. Kanal adı komik bir biçimde de akılda kalabilir, basit kelimelerden meydana da gelebilir. Genellikle kullanıcılar isim soyisim şeklinde kanal ismi belirlemektedirler. Sonrasında videolar belirli bir düzende siteye yüklenmelidir. Youtube için yoğun olan saatler vardır. Bu saatlerde videonun yüklenmesi izleyici sayısını arttıracaktır. Bu noktadan sonra yapılması gereken kanal yöneticisi bölümünden videoların para kazanmaya açılmasıdır. Tabi bunun için en az sizi takip eden 1000 kişi olmalı.

3.Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Sosyal medya, özellikle instagram bu konuda en fazla hesabın oluşturulduğu alanlardan biridir. Normalde de ürün satan kişiler sosyal medya üzerinden hesap açarak işlerini büyütmektedirler. Ancak normalde satış yapmayan, bir dükkanı bulunmayan kişiler de bu alanlarda ürün satabilmektedirler. İnstagram gibi platformlarda tekstil ürünlerinden, el işi ürünlere, teknolojik aletlere kadar her ürün satılabilmektedir.

sosyal medya ile internetten para kazanmak

Bu sene tarihte ilk defa şirketlerin totalde sosyal medyaya ayırdığı bütçe, televizyona ayrılanı geçmiştir. Instagram üzerinden özellikte yeni ve niş ürünlerin satışının yapıldığı hesaplar daha çok takip edilmektedir. Satış yapılan ürün ne olursa olsun, insanların çarşıya çıktıklarında bulamadıkları bir yenilik eklenmesi hesabın büyümesi için oldukça katkı sağlayacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+