İnternette Nasıl Popüler Olunur?

İnternet, öyle ya da böyle yıllardır hepimizin hayatında önemli bir yer kaplamaktadır.  Özellikle gençler tarafından; gerek ders çalışmak,  gerekse sosyal medya (facebook, instagram gibi) aracılığı ile sıkça kullanılır. Facebook, instagram gibi sosyal medyayı kullananların, her geçen gün artmasının en büyük sebebi, insanların yaptığı ve yaşadığı şeyleri başkalarıyla paylaşma isteğidir. Sosyal medyanın, insanlar tarafından bu kadar çok sevilmesinin ve büyük bir hızla büyümesinin nedeni, paylaşımlara duyulan meraktan ileri gelir. Sosyal medyada ilgi çekecek şeyler paylaşıldıkça takipçi sayısında artış yaşanmaktadır. Paylaşımlar beğenildikçe, geri dönüşler başlar. Eskiden medya denince kastedilen televizyondan ibaretti. Artık sosyal medya her yerde karşımıza çıkmaktadır. Televizyonun ünlüleri olduğu gibi, sosyal medyanın popüler insanları olmaya başladı. İnternette rastlanılan ve hayranlıkla takip edilen insanların, ortak noktaları paylaşımlarının özgün ve kendisini tekrardan uzak olmasıdır.

şi

Nasıl Popüler Olunur?

Öncelikle Facebook, İnstagram ya da Twitter’ da hesap açmakla işe başlanmalıdır. Facebook ve instagram, daha çok resim paylaşmak için kullanılır. Ancak kısa yazılarla kişi kendini rahatça ifade edebiliyorsa ve bundan hoşlanıyorsa Twitter hesabı açmak daha iyi bir seçim olur. Sosyal medyada kullanılan ismin dikkat çekici olması akılda kalması açısından gereklidir. Facebook ve instagramda resim paylaşırken çok sayıda fotoğrafı bir seferde paylaşmak yerine tek tek atmak kişiye fayda sağlar. Çünkü insanlar bir sürü fotoğrafa bakmaktan sıkılır ve bazı fotoğraflar arada kaynayabilir. Resim paylaşırken konum bildirilmeli, hashtag kullanılmalıdır.

Twitterda Popüler Olmak

Twitter hesabı açtıktan sonra, ilk tweeti atarken mantıklı olunmalı ve kesinlikle çalıntı tweet kullanılmamalıdır. Tweet atarken abartıya kaçılmamalıdır. Çünkü her insanın bir kapasitesi vardır ve sık aralıklarla twett atılacağı için tasarruflu olmakta fayda vardır. İnternette Popüler olmak isteniyorsa,  gündemi takip etmek ve mümkünse her gün tweet atmak gereklidir.

Vine İle Popüler Olmak

Vineda, popüler olabilmek için komik ve kısa videolara ihtiyaç duyulur. Daha önce çekilmiş vineları mutlaka izlemek gerekir. Aksi takdirde eskiden çekilmiş bir vıne, tekrar edilmiş olur ve kişi taklitçi olmakla suçlananabilir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+