İnsan Neden Evlenemez?

Tek kişi olarak hayata devam ederken, günün birinde aile olmak güzel şeydir. İnsana bazı sorumluluklar yükler ama ailenin meyvesi çocuklar, tüm zorluklara değecektir. Sırf çocuk sahibi olmak için evlenmek isteyen insanların sayısı hiçte az değildir. Zaten günümüzde yaşanan hayat koşuşturması ve özgür yaşam, evliliği çok gerekli hale getirmez. Henüz ilköğretim çağında başlayan sınavlar, okul bitiminde yaşanan iş arayışları, iş yaşantısına başlar başlamaz gençlerin yaşadığı kariyer koşuşturması, insanları bencil hale getirmektedir. Daha iyi kariyer, daha bol kazanç derken yaş oldukça ilerleyecektir. Gençlerin günübirlik ilişkileri daha çok tercih etmesi de evlilik planı yapılmasını engellemektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşanmaya başlanan yalnızlık, evliliğin gerekliliğini hatırlatır. Bu aşamada ise insanlar daha seçici davranacaktır. Karşı cinsin her özelliğini daha ayrıntılı olarak incelemek, evliliği imkânsız hale getirir. Çünkü mükemmel insan yoktur.

Aldatılan İnsanların Evliliğe İnancı Kalmaz

Daha önceki ilişkilerde, âşık olunan ve büyük beklentiler ile bağlanılan kişinin aldatması, evliliğe duyulan inancı azaltır. Karşı cinse güven kalmaz ve uzun süre yeni bir birliktelik için şans verilmez. Aldatılmanın yarattığı sarsıntıyı atlatamadan evlenen kişilerin, eşlerine duyduğu güven de derinden sarsılacaktır.

insanlar neden evlenmez 1

Aşırı Seçici Davranan İnsanların Evlenmesi Zordur

Ülkemizde, özellikle genç kızlarda yaygın olan ve karşısına çıkacak insanda iyi bir meslek, bol para ve aktif bir yaşantı arayan genç kızların, evlenmesi oldukça zordur. Tüm bu özelliklerin bir arada olduğu erkeklerin, mutlaka başka hataları olacaktır. Bu tür ulaşılması zor beklentiler, beyaz atlı prens için yıllarca beklenmesine sebep olur.

Aşırı Hırslı Yaşayan İnsanlar Evlenmeye Vakit Bulamaz

 Tüm hayatını işine ve kazancına adayan insanların, evlenmesi oldukça zordur. Gençlik yıllarında bağlanma korkusu yaşayan insanlar, orta yaşlarında ise evlenmeye vakit bulamayacaktır. Zaten vakit bulunsa da evliliğin iş hayatını olumsuz etkileyeceği düşüncesi ile evlilik sürekli ertelenir.

Ailesine Çok Düşkün İnsanları Evlilik Korkutur

  insanlar neden evlenmez 2

Ülkemizde en sık yaşanan evlenememe sebepleri arasında, aile düşkünlüğü ilk sıralarda gelmektedir. Anne ve babasına çok düşkün insanlar, onlardan koparım, onlara yetişemem korkusu ile evliliği sürekli geri plana atar. Seçilen eşte, aileyi istenilen ölçüde benimsemeyecektir. Zaten ailesine çok düşkün insanların evliliğinde, sürekli aileden kaynaklanan problemler kaçınılmaz olur.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+