İlk Buluşmada Ne Giyilir (Erkek)?

Önemli bir gün ve beğendiniz bayan ile buluşacaksınız. Tabi ki heyecanlısınız ve “ilk buluşmamda hangi kıyafeti giysem” diye düşünmeniz normal. İlk buluşma çok önemlidir. Çünkü ilk buluşmada, ilişkinin gidişatı belli olur. Çoğu insan dış görünüşe önem vermediğini söylese de aslında ilk baktıkları dış görünüş olacaktır. Bu yüzden, günün anlam ve önemine göre giyinmek, karşı tarafta olumlu bir izlenim bırakmak gerekir.  Yanlış bir seçim, karşı tarafın aklında ilişki açısından soru işareti oluşmasına sebep olacaktır.

İlk Buluşmada Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Buluşmaya giderken; saç, sakal, bıyık bakımı yapılmalı, jöle ölçülü kullanılmalı, aşırı parfüm sıkılmamalıdır. Önem verdiğiniz kişi için giysileriniz temiz ve ütülü olmalı, kirli, lekeli ve kırışık olmamalıdır.  Giyeceklerinizde kullanacağınız renklere de dikkat etmeniz gerekir. Çok renkli giyinmek yerine, daha sade giyim tercih edilebilir. Aşırı renkli giysiler, tarzınızı itici gösterecektir. İlk buluşmada kıyafet seçerken, parlak ve üzerinde resimler olan tshirtler de genellikle tercih edilmez. Bu şekilde seçim yapmanız, abartılı görünecektir. Önemli olan;  giydiklerinizin içinde kendinizi rahat hissetmeniz ve aynı zamanda karşı tarafa önem verdiğinizi göstermenizdir. Rahat derken; şort, eşofman, spor ayakkabıdan bahsetmiyoruz. Aynaya baktığınızda, kendinizi beğeneceğiniz, giydiğiniz zaman sizi rahatsız etmeyecek kıyafetler seçilebilir. Sadece kendiniz olun, seçiminizle başkasına dönüşmeyin yeter.

ilk buluşmada ne giyilir 1

İlk Buluşmada Hangi Renk Giysiler Tercih Edilmelidir?

İlk buluşmada; krem, beyaz, mavi tonları seçilebilir. Kahverengi ve kahverenginin tonları, siyah ve pastel renkler, yerinde bir seçim olacaktır. Buluşma yeriniz restoransa, klasik giyim tercih edebilirsiniz. Gündüz bulaşacaksanız, klasik ve spor giyim ile kombin yapmanız mümkündür. Kot pantolon üzerine, beyaz ya da mavi gömlek, kahverengi ayakkabı ve kahverengi kemerle, spor ve klasik giyimi bir araya getirebilirsiniz. Tshirt giymek isterseniz; resimsiz, sade tshirt yerinde bir tercih olur. Kahverengi keten bir pantolon, üzerine krem gömlek veya açık mavi gömlek de tercih edilebilir. Hava soğuk ise kot pantolon ya da keten pantolon üzerine, merserize veya triko kazak seçilebilir. Unutmayın; ilk buluşmada giydiklerinize gösterdiğiniz özen, sizin buluşacağınız bayana gösterdiğiniz saygının derecesini belirleyecektir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+