İlk Buluşmada Kadınlar Nelere Dikkat Eder?

Uzun süredir karşılaştığınız ve beğendiğiniz kişi ile randevu ayarlayıp, buluşmaya karar verdiniz. İlk buluşma, her iki taraf için de oldukça heyecanlı geçecektir. Bu sebeple, konuşmalarınızdan tutunda giyiminiz, vücut bakımınız kadınlar tarafından dikkatle takip edilecektir. Hoşlandığınız ve daha yakından tanımaya karar verdiğiniz kadın için her ayrıntıyı birkaç saat öncesinden tasarlamanız, buluşma anında yanlış bir izlenim bırakmanızı önleyecektir. Tabi ki her iki cins içinde temiz ve bakımlı olmak ilk şart. Bunun dışında dikkatli seçilmiş saç şekli, parfüm ve giysiler ile ilk buluşmada karşınızdaki bayanı etkilemeniz mümkündür.

İlk Buluşmada Erkekler Nasıl Giysiler Tercih Etmelidir?

Hoşlandığı erkek ile ciddi bir beraberlik düşünen kadınlar, ilk olarak onun giyimine ve parfümüne dikkat eder. Ter kokan veya koltukaltları terlemiş erkekler, kadının gözünde 1 puan eksilecektir. Buluşma öncesinde kısa bir duş ve hafif ama etkisi uzun süren bir parfüm kullanılmalıdır. Giysilere gelince, her zaman bohem giyinmeyi seven erkeklerin dahi, karısındaki kadına değer verdiğini göstermesi için sade ve oturaklı giysiler tercih etmesi gerekir. Kot veya keten bir pantolon, üstüne de mevsime göre kazak veya şık bir gömlek, yerinde bir tercih olacaktır. Şayet ilk buluşma, akşam yemeği ise klasik giyim tercih edilebilir. Fakat mutlaka saç, sakal bakımı yapılmalı, hoşlandığınız kadına önem verdiğiniz gösterilmelidir.

ilk buluşma kadın 1

İlk Buluşmada Neler Konuşulabilir?

Hoşlandığınız kadın ile ilk buluşmada, fazla resmi veya aşırı flörtöz konuşmanız, ters bir etki bırakabilir. Kadınlar diksiyonu düzgün, kendinden emin ve konuştuğu dinlenen erkekleri daha çekici bulmaktadır. Henüz buluşma yerine gitmeden, yürüyüşünüz bile gözden kaçmayacaktır. Dik yürümek, az ve öz konuşmak ve düşünceli hareket etmek, karşınızdaki kadının yeni bir buluşma istemesini sağlar. İlk buluşma yeri küçük bir kafe ise kısa bir kendini tanıtma anından sonra, karşınızdaki bayanın gözlerine bakarak, zevklerini sormanız, onun fikirlerine önem verdiğinizi gösterecektir. Uzun uzun kendinizden bahsetmeniz, bencil bir yapıda olduğunuz izlenimi yaratabilir. Yine ilk buluşmada ailenizden uzunca bahsetmeniz, kadınların gözünde ana kuzusu olduğunuz izlenimi yaratacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+