Ho’oponopono Nedir?

Son günlerde, tıpkı Sekret kitabının yaptığı etkiyi yapan Ho’oponopono, birçok insanın dikkatini çekmektedir. Evrene doğru enerji gönderemediği için hayatında birçok aksilik yaşadığına inanan insanlar, sürekli kişisel gelişim kitaplarından yardım alarak, yeni şeyler öğrenmeye gayret eder. Aslında büyük çoğunluğu da başarılı olur. Çünkü hayata nasıl baktığınız, yaşam şeklinizde oldukça önemlidir. Hani derler ya para parayı çeker diye. Yani çoğu insan ne kadar bol para harcarsa harcasın, arkası kesilmez. Fakat her ayın sonunu zar zor getiren ve üç kuruşu zor bir araya getiren insanların ise hayat boyu iki yakası bir araya gelmez. Kısaca parayı dikkatli harcarsanız ve ‘’eyvah parasız kalacağım, ayağımı yorganıma göre uzatayım’’ derseniz, evrene ‘’bana zaten para filan gelmez’’ sinyali göndermiş oluyorsunuz, bu nedenle de para filan gelmez. Buna çekim yasası da denilebilir. Yaşadığınız iyi veya kötü şeyler sizin düşünce tarzınız ile alakalıdır.

bvv

Ho’oponopono Nasıl Yapılır?

Evrene ve zihninize doğru enerji göndermektir. Hawai’de yaşayan bir doktorun yaşam tarzından yola çıkılarak geliştirilen Ho’oponopono, aslında bir anlamda kendi zihninizle konuşma ve ondan özür dileme, ona teşekkür etmedir. Dr Len, Havilde akıl hastaları ile dolu bir klinikte görev alan ve hastaların hiç birini görmeden sadece koltuğunda oturarak tüm hastaları sağlığına kavuşturan bir doktordur. Sadece koltuğunda oturarak 4 yıl içinde, Ho’oponopono yöntemi ile hastalarını sağlığına kavuşturarak, kliniğin kapanmasına sebep olmuştur.

Dr Len Zihnine Doğru Sinyali Nasıl Gönderiyor?

Dr Len’in yaptığı, bir anlamda evrene ve kendi zihnine doğru mesaj göndermektir. Koltuğunda oturarak hastaların problemlerini gözden geçirir ve ‘’seni seviyorum- beni affet- özür dilerimteşekkür ederim’’ diye tekrarlar. İlk duyulduğu anda kulağa pek mantıklı gelmeyen ve deneyen birçok insan tarafından başarısı kabul edilen bu yöntem ile yıllardır kızgınlık beslediğiniz ve suçlu olmasına rağmen her seferinde nasıl haklı göründüğüne anlam veremediğiniz insanlar ile aranızda olan problemleri de çözmeniz mümkündür. Sadece ho’oponopono yöntemine inanmak ve zihninize şu sinyali vermek;’’ problem neyden kaynaklanıyor bilmiyorum- seni seviyorum- beni affet- özür dilerim- teşekkür ederim’’

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+