Hintli Kadınların Güzellik Sırları

En azından haftada bir defa yapılan saç ve cilt bakım maskeleri, kadınların saçlarının güçlü ve cildinin yumuşacık olmasını sağlar. Hazır satılan bakım maskeleri ise yine birçok kimyasal içermektedir. Bu sebeple cildin temizlenmesi, gözeneklerin açılması ve cilt neminin dengelenmesi ayrıca saçların güçlü olması için değişik doğal maskeler yapmak mümkündür. Fakat evde maske hazırlarken; saçların ve cildin özellikleri dikkate alınmalıdır. Çok kuru bir cilde sürülen yanlış bir maske, cildin kısa süre içinde kırışmasını sağlar. Güzelliği ile ünlü Fransız ve Hint kadınların düzenli kullandığı maskeler vardır. Bu maskelerin içine konan doğal ürünler, saçları ve cildi besleyerek yumuşacık olmasını sağlar. Fakat bu maskelerden fayda sağlayabilmek için haftada bir defa düzenli yapmak önemlidir.

hh

Hint Maskesi

Hintli kadınların fazlaca kullandığı bu maske, cildinizde muhteşem sonuçlar yaratır. Yağlı cildi olan Hintli kadınların düzenli kullandığı cilt bakım maskesi ise şu şekilde hazırlanır:

Malzemeler

1- Bir yemek kaşığı Sandal ağacı tozu

2- Bir çay kaşığı zerdeçal

3- Kıvamına göre 2-3 yemek kaşığı portakal suyu veya gül suyu

Hazırlanışı

Bir yemek kaşığı sandal ağacı tozu ve bir çay kaşığı toz zerdeçal kâsenin içinde karıştırılmalı ve kıvamını ayarlayacak kadar(2-3 yemek kaşığı) portakal suyu eklenmelidir. Temiz cilde uygulanan bu maske bir saat beklenerek ılık su ile yıkanır. Aynı maskeyi portakal suyu yerine gül suyu ile hazırlayarak, karma cildi olanların kullanması mümkündür.

 Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı İle Maske

Kokonat yani Hindistan cevizi yağının saçlar üzerindeki etkisini bilen Hintli kadınlar, saçlarının çok daha gür ve sağlıklı olması için Hindistan cevizi yağı ile değişik maskeler hazırlarlar.

Malzemeler

1- Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı(kokonat)

2- Bir yemek kaşığı badem yağı

3- Bir yemek kaşığı doğal zeytinyağı

Hazırlanışı

Yukarıda sayılan tüm malzemeler eşit ölçüler ile karıştırılıp, saçlara sürülmelidir. Yaklaşık 30 dakika saçlarda bekletilen bu karışım, ılık su ile yıkanmalıdır. Düzenli olarak haftada bir defa yapılması gereken bu maske, saçların kısa süre içinde uzaması içinde, oldukça etkilidir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+