Hamilelik Testi Kaç Günde Belli Olur?

Anne olmak için sabırsızlanıyorsunuz. Adet tarihiniz birkaç gün geçti ve siz artık hamileliği kesinleştirmek için gün sayıyorsunuz. Adet tarihinin geçmesi ile birlikte, bir hafta sonunda evde yapılan hamilelik testlerinden faydalanıp, hamileliğinizi öğrenebilirsiniz. Yok, ben daha kesin ispatlı delilli bir belge istiyorum derseniz, hastanede yapılan kan veya idrar testlerine başvurmanız gerekecektir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, sonuç çıkana kadar yaşayacağınız heyecan bir ömre bedel olacaktır. Dünyanın en kutsal varlığı olan evlatlara, sahip olmak için beklenen her dakika, ailelere birkaç yıl kadar uzun gelir. Hamileliğin kesinleştirilmesi için yapılan testlerin ise değişik bekleme süreleri bulunmaktadır.

hamilelik-testi

Evde Yapılan Hamilelik Testleri Kaç Günde Belli Olur?

Hamilelik şüphesini kesinleştirmek için ilk olarak evde yapılan hamilelik testlerine başvurulur. Bu testleri, hem yapması kolaydır hem anında cevabı ortaya çıkartacaktır. Evet, yanlış duymadınız, evde yapılan hamilelik testleri sadece birkaç dakikada, sonucu karşınıza serer. Günümüzde her eczaneden rahatça edinebileceğiniz, hamilelik testinin içine birkaç damla idrar damlatmanız yeterli olacaktır. 1-3 dakikalık bekleme süresinin sonunda çift çizgi hamileliği, tek çizgi ise hamileliğin gerçekleşmediğini gösterir. Evde yapılan hamilelik testlerinin hastanede tekrarlanmasında fayda vardır. Ender de olsa evde yapılan hamilelik testlerinin, hatalı sonuç verme ihtimali bulunur.

 

hamilelik-testi-kaç-gün

 

Hastanede Yapılan Kan Testleri Kaç Günde Belli Olur?

Adet tarihinin geçmesinden, bir gün sonra yapılan kan testleri, 2 saat sonunda hamilelik şüphesini kesinleştirecektir. Sabah aç karnına yapılan bu testler, en kesin sonucu veren testlerdir. Ayrıca hastane ortamında yapılan kan testlerinde, diğer kan değerlerinin de yapılması bebeğin sağlıklı gelişimi için önem taşır.

Hastanede Yapılan İdrar Testleri Kaç Günde Belli Olur?

İlerleyen teknoloji sayesinde, artık hastaneye verilen çoğu test gibi hamilelik için yaptırılan idrar testi de aynı gün birkaç saat içinde kesin sonucu verecektir. Sabah aç karnına hastaneye gidilerek, bir miktar idrar tahlil için verilir. 2-3 saatin sonunda testin sonucunu öğrenmek mümkündür. Sabırsızlıkla bebek bekleyen aileler için beklenen 2-3 saat, birkaç yıl kadar uzun gelecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+