Hamilelik Öncesi Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir mi?

Yıllar önce genellikle aileler erkek çocuk istemekte ve erkek çocuk dünyaya getirene kadar, bebek sahibi olmaya devam etmekteydi. Günümüzde erkek-kız çocuk ayrımı kalkmasına rağmen, bebek sahibi olmaya karar veren aileler özellikle ikinci hamilelikte, bebeğin ilkinden değişik cinsiyette dünyaya gelmesi için bir takım yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerin çoğunun tıbbi olarak hiçbir geçerliliği bulunmaz. Fakat doktorların yoğun araştırmalar sonucu,  son yıllarda ortaya çıkardığı bazı gerçekler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak, istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak için değişik tedbirler almak mümkündür.

bebek-cinsiyeti-belirlemek

Erkek Bebek Sahibi Olmak İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Anne ve babaların hamilelik öncesinde, protein diyeti uygulayarak erkek bebek sahibi olma şansı artmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu önerilen bu diyet, hamile kalmadan en az dört ay önce başlamalıdır. Bol miktarda protein içeren hayvansal besinler; kırmızı ve beyaz et, balık, yumurta ve bitkisel protein kaynakları; yeşil mercimek, ceviz, badem, fıstık gibi kuru yemişler, kuru incir, kuru kaysıdan oluşmaktadır. Bu diyet anne ve babanın birlikte uygulaması gereken bir diyettir.

çok tatlı erkek bebek

Kız Çocuk Sahibi Olmak İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Yine anne ve babanın birlikte uygulaması gereken, bol vitamin diyeti kız çocuk isteyen ailelerin uygulaması gereken bir diyettir. En az 3-4 ay öncesinden başlayarak bol vitamin içeren gıdalara ağırlık veren bir beslenme tarzı uygulanmalıdır.

çok tatlı kız bebeği

Hangi Vitamin Hangi Besinlerde Bulunur?

hangi-besin-hangi-vitamin

A Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Bitkisel gıdalardan; patates, havuç, ıspanak, papaya, brokoli, kabak, mercimek, yeşil fasulye, karpuz ve hayvansal gıdalardan; yumurta, keçi sütü, inek sütü, karides, peynir, yoğurt ve tavukta bol miktarda A vitamini bulunmaktadır.

B Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

B vitamini sinir sistemi için önemlidir ve genellikle hayvansal gıdalarda bol miktarda bulunur. B vitamini; ciğer, kırmızı et, balıklar, yumurta, peynir, süt ve yoğurtta bol miktarda bulunmaktadır.

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Genellikle sebze ve meyvelerde bol bulunan C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmekte oldukça etkilidir. C vitaminini bol bulunduğu besinler; brokoli, portakal, biber, karnabahar, papaya, kivi ve kavundur.

D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Kemik gelişimindeki etkisi bilinen D vitamini, güneş ışınlarından alınabilmektedir.

E Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

Hücrelerin ömrünü uzatan E vitamini; ay çekirdeği, çamfıstığı, yerfıstığı, badem, fındık, kuru kayısı, keten tohumunda bol miktarda bulunmaktadır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+