Hamilelik Döneminde Bakımlı Ve Güzel Görünmek İçin İpuçları

Hamilelik döneminde birçok bayan için bakımlı olmak, zor olabilmektedir. Oysa bu dönemde psikolojik rahatlama ve özgüven için bakımın büyük önemi bulunur. Hamilelik öncesinde kullanılan güzellik malzemeleri, birçok kimyasal içermektedir. Bu sebeple hamilelik süresince; doğal olmayan saç boyalarından, makyaj malzemelerinden ve cilt bakım ürünlerinden bir süre uzak durmak, size ve bebeğinize vereceği zararları önleyecektir. Evde yapılan bakım maskeleri ve saç boyaları ile bu dönemi daha rahat geçirme olanağınız olur.

hamilelikte güzel görünmek

Hamilelik Döneminde Cilt Bakım Maskeleri

Hazır satılan nemlendirici ürünlerin, bebeğinize zarar vermesinden çekiniyorsanız hamilelik süresince; yoğurt, zeytinyağı ve limon ile cildinizi nemlendirme olanağınız bulunmaktadır. Her evde tüketilen bu besinlerin, bebeğe hiçbir zararı olmayacak ve cildinizi anında parlatacaktır.

hamilelikte cilt bakımı

Doğal Nemlendiricinin Yapılışı

Bir kâsenin içinde 1 tatlı kaşığı yoğurt, 2 damla limon ve bir damla zeytinyağı karıştırılır. Hazırlanan bu maske, haftada iki defa temiz cilde sürülerek 15 dakika bekletilmelidir. Limon ve yoğurtun cilt lekelerindeki yok edici etkisi, birçok kadın tarafından bilinir. İçine koyulan bir damla zeytinyağı cildinizi nemlendirecek ve her gün nemlendirici kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

hamilelikte saç boyamakHamilelik Döneminde Saç Boyamak

Erken saç boyamaya başlama sebebi ile birçok kadının saçları vaktinden önce beyazlar. Hamilelik döneminde saç boyası kullanmak ise bebeğe kimyasal geçmesi ihtimalini yaratacaktır. Evde bulunan doğal ürünleri kullanarak hamilelik sırasında saçlarınızı boyamanız mümkündür.

Doğal Saç Boyası Hazırlanışı

İçmek için demlenen çayın kalan kısmı, bir adet soğan kabuğu ve çubuk tarçın bir kabın içinde kaynatılmalıdır. 20 Dakika kaynatılarak hazırlanan bu karışım, ılık bir şekilde saçlara özellikle saç diplerine sürülerek, olabildiği kadar uzun süre saçta bekletilir. Kullanılan malzemelerin hiç biri saça zarar vermeyen doğal malzemeler olduğu için her yıkamada bu karışım uygulanıp, durulamadan bırakılabilmektedir. Böylece saçların dibinde çıkan beyazlar, henüz görünmeden kapanacaktır.

Hamilelik Döneminde Makyaj

Hamilelik döneminde aşırı makyaj yapmak, doğallığı yok edecektir. Bu sebeple hakiki bir sürme edinerek göz kalemi yerine kullanmak mümkündür. Ruj olarak ise sadece vazelin sürmek yeterli olacaktır. Vazelin sayesinde dudaklarınız nemlenecek ve parlatıcı sürmüş izlenimi verecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+