Güzel Giyinmek İstiyorum

Güzel giyinmek, bakımlı ve şık olmak; kadın, erkek her bireyin hayalidir. Çünkü güzel giyinmek; fiziksel özelliklerin ortaya çıkmasını, kişinin alımlı ve hoş görünmesini sağlar. Bunun için ise cesur olmak ve her rengi denemek, ona göre ten rengi ile uyumlu olan renkleri belirlemek gerekir. Güzel giyinmenin ilk şartı çok fazla alışveriş yapmak değildir. Önemli olan kendi vücudunuzu tanıyıp, vücut yapısına göre doğru parçaları bir araya getirebilmektir. Bu sebeple her alışverişte, gardırop göz önüne getirilmeli ve yeni alınan giysilerin, evde bulunan hangi giysi ile uyum oluşturacağı hesaplanmalıdır. Her gardıropta bulunması gereken ve kişiye göre değişen bazı giysiler bulunur. Beyaz gömlek, siyah elbise, kot pantolon gibi giysiler, birçok durumda hayat kurtarıcı olabilir. Sizde, kendi olmazsa olmaz giysilerinizi belirleyin. Bu giysilerin modası geçmişse veya eskimişse yenisini kısa süre içinde tedarik edin. Yeni alınan veya evde bulunan giysiler ile güzel giyinmek için ise birkaç ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

qq

Bir Sonraki Günün Giysisi Geceden Düşünülmelidir

Bütün günü dışarıda geçiren ve yorulan kişilerin, ertesi sabah erkenden giysi düşünmeye vakti olmaz. Bu sebeple ertesi gün giyilecek giysilerin, geceden düşünülmesi, doğru kombin yapmak için oldukça önemlidir. Böylece çanta, ayakkabı ve aksesuarlar daha kapsamlı düşünülebilir. Ayrıca giysilerin geceden temizlenmesi ve ütülenmesi ertesi gün sizi farklı giysi arayışına yöneltmez.

Kendinize Bir Stil İkonu Bulun

Her gün televizyonda gördüğümüz ünlüler, stil danışmanları ile çalışır. Onların, hangi ortamda ne giyineceği uzman eller tarafından belirlenir. Sizde, beğendiğiniz ve fiziksel özelliklerinizi benzettiğiniz ünlüleri takip ederek, hangi ortamda ne giyilebileceğini öğrenebilir ve doğru kombinler yapabilirsiniz.

Sadece Moda Olduğu İçin Giysi Edinmeyin

Moda, sadece renklere ve desenlere yön vermek için takip edilmelidir. Her bedenin özellikleri farklı olur. Sadece moda olduğu için, içinde kendinizi iyi hissetmediğiniz giysileri giyinmek, bütün günü berbat geçirmenize sebep olacaktır. Giysi için ayırabileceğiniz bütçe kısıtlı ise modası kısa sürede geçecek giysilere boşa para vermeyin. Uzun süre giyinilebilecek giysiler de sizi şık gösterecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+