Gribi Geçiren Karışım

Kış aylarının gelip havaların soğuması ile birlikte, bakterilerden kaynaklanan kış hastalıkları da artış göstermiştir. Boğaz enfeksiyonları, grip ve nezle gibi enfeksiyonlar bulaştıktan sonra kişiyi yatağa bağlayan hastalıklardır. Bu hastalıklara yakalandıktan sonra, tedavi olmak zordur. Çünkü ilaç tedavisine ek olarak, kişiyi yaklaşık bir hafta yatağa bağlar. Bu sebeple hasta olmadan önce bağışıklık sistemini güçlendirmek daha kolay ve ağrısız olacaktır. Her insanın yılda bir veya iki defa yaşadığı bu hastalıklar; özellikle hamileler, yaşlılar, kronik hastalığı bulunanlar ve küçük bebekler için oldukça tehlikelidir. Kış hastalıklarında etkisi bilinen doğal ürünler ile kış hastalıklarından korunmak için etkili bir karışım hazırlamak mümkündür.

vx

Kış Hastalıkları İçin evde Hazırlanan Karışım

1- Bir yemek kaşığı taze veya toz zencefil

2- Yarım bardak rendelenmiş karaturp

3- Bir yemek kaşığı zerdeçal

4- Bir adet ince doğranmış beyaz soğan

5- Bir baş ezilmiş sarımsak

6- 1-2 tane acı biber

7- 2 tane limonun suyu

8- Bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı

Yukarda sayılan tüm malzemeler, ağzı sıkı bir kavanozun içine koyulup, kavanozu dolduracak kadar elma sirkesi dökülür. Kavanozun kapağı sıkıca kapatılarak, karışım yaklaşık bir ay hiç açmadan karanlık bir dolapta saklanır. Bir ayın sonunda açılan ve süzülen karışıla birlikte bal eklenerek her gün 2-3 yemek kaşığı tüketilmelidir. Kış aylarında ortaya çıkan tüm hastalıklarda etkili olan karışım, hastalıkların tedavisine ek olarak düşünülmelidir. Daha etkili ve kolay olanı ise kışın başında hazırlanan karışımı, hastalık mikrobu henüz bulaşmadan her gün düzenli olarak tüketmektir. İçinde bulunan ve bakteriyel hastalıkların tedavisinde oldukça işe yarayan besinler sayesinde, bütün kışı daha sağlıklı ve zinde geçirmek mümkün olur.

Kış Hastalıklarından Korunmak İçin Neler Yapılır?

Kış hastalıklarından korunmak için her gün düzenli olarak bitki çayı tüketilmelidir. Ihlamur, adaçayı, kuşburnu çayı gibi çaylar tek olarak veya hepsi karıştırılarak tüketilebilir. Yine hazırlanan çayın içine elma ve ayva kabuğu atılarak etkisinin daha fazla olmasını sağlamak mümkündür.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+