Grafik (Graphic) Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner sürmek başlı başına bir sanattır. Sürmekte zorlanan kadınlar, eyeliner aparatından yardım alarak, daha düzgün sürülmüş çizgilere sahip olurlar. Oysa son günlerde değişik eyeliner sürme teknikleri, oldukça fazla konuşulmaktadır. Ünlü top modellerde görülen ve en kısa süre içinde günlük hayata uyarlanan graphic eyeliner, gece gidilen ortamlarda kalabalığa fark atmanızı sağlar. Gözlerin güzelliğini ön plana çıkartan grafik eyelineri, birkaç değişik stil ile sürmeniz mümkündür.  Sanırım isminde kullanılan grafik kelimesi de buradan gelir. Oldukça düzgün ve orantılı çizilmesi gereken eyeliner çizgisinin, grafikçi becerisi ile sürülmesi gerektiği anlamını taşımaktadır.

şö

Grafik Eyeliner İle Göz Makyajı

Gözlerde gölgelendirmeler yaparak, gözler ön plana çıkartan grafik eyeliner, amatörce sürenler için, ilk başlarda oldukça zor olacaktır. Grafik eyelinerin birkaç sürüş tekniği bulunur. Bazılarında göz kapağının bitim yerine bir çizgi çekilerek kirpik diplerindeki çizgi ile birleştirilir. Bazılarında ise göz kapağının tamamı gölgeli bir şekilde boyanır. Her iki değişik tarz eyeliner sürmeye, şimdilerde bir de ters eyeliner modası eklenmiştir. Her gün kuaföre gidemeyenlerin bu keskin çizgileri oluşturabilmek için eyeliner aparatı kullanması gerekir. Bu aparatı göz pınarına yerleştirerek, ilk çizgi çekilir. İkinci ve daha yukarda olması gereken çizgi için ise eyeliner aparatını hafifçe yukarı kaydırmak gerekecektir.

Düzgün Eyeliner Sürmek İçin Neler Yapılabilir?

1- Düzgün eyeliner sürmek için, kaşık kullanmak mümkündür. Oval bir yapıya sahip olan kaşık, özellikle gözlerin üzerine sürülen ikinci çizginin çok daha kolay sürülmesini ve düzgün olmasını sağlar.

2- Yine eyeliner aparatının kalıbına benzer bir kalıp hazırlayarak, çizgilerin çok daha düzgün olması sağlanır. Hazırlanan kalıp sayesinde, her iki gözde oluşturulan çizgiler de eşit olacaktır.

Grafik Eyeliner Hangi Ortamlar İçin Uygun Olur?

Grafik eyeliner kullanılarak yapılan göz makyajı, gece gidilen ortamlar için uygun olur. Gözlerin oldukça dikkat çekmesini sağlayan grafik eyeliner ile yapılan makyajlarda, dudaklara açık tonlarda pembe, şeftali ve dudak rengi rujlar kullanılmalıdır. Koyu renk seçilen rujlar ve farlar, makyajın oldukça abartılı görünmesine sebep olacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+