Gıdı Sarkması Nasıl Önlenir?

Erkelerin ve kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan gıdı sarkması, kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterir. Gıdı bölgesi, kolaylıkla eritilemeyen bir bölge olduğu için genellikle ilk olarak estetik müdahaleler düşünülür. Bu konuda estetik tıbbının da çok ilerlediği ve değişik teknikler ile gıdıyı germe operasyonlarının yaygınlıkla kullanıldığı bilinmektedir. Fakat çok dikkat çekici bir bölge olan gıdıya, en ufak sarkmalarda veya yağlanmalarda hemen estetik müdahale düşünülmemelidir. Boyun fıtığı için yapılan hareketler gıdıyı şekillendirmek için oldukça etkilidir. Fakat bu hareketler yapılmaya başlandığı anda, boyun duruşuna dikkat etmek gerekir. Baş mümkün olduğu kadar dik tutulmalı ve çene altındaki yağların hareketlerden etkilenmesi sağlanmalıdır.

ii

Gıdı Sarkmalarının Sebebi Nedir?

Bazı insanların yüzü ve diğer bölgeleri deforme olmazken, sadece gıdı bölgesinde yağlanma, sarkma ve kırışıklıklar görülür. Bunun sebepleri ise düzensiz beslenme, yanlış duruş ve genetik faktörlerdir. Aşırı stres altında yaşayan ve kendini fazla sıkan insanlarda da boyun deformasyonu görülür. Gıdının erken sarkmasını önlemek amacı ile sık kilo alıp vermekten kaçınmak gerekir. Çünkü yağ dokusu boşaldığında boyun derisi hemen sarkacaktır.

Gıdıdaki Yağları Eriten Hareketler

Gıdı bölgesindeki deriyi toparlayan bazı hareketler bulunur. Bu hareketlerin düzenli olarak yapılması, erken kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçer.

1- Şişirilmiş bir balon, boyun altına yerleştirilir. Ardından, balon çene ile bastırılıp, kaldırılır. Her gün 3 set halinde 10 tekrar ile yapılan hareket sayesinde, çene altında biriken yağlar, eritilip, gıdı yok edilebilir.

2- Her gün üç defa yavaşça; baş sağa, sola, yukarı ve aşağı çevrilmelidir. Derin nefes ile birlikte yapılan bu egzersiz de boyun kaslarının hareket etmesini sağlar.

3- Dik bir vaziyette, kulak önce sağ omuza sonra sol omuza değdirilmeye çalışılmalıdır. Her gün on tekrar ile yapılan bu egzersizde boyun kasları ve gıdı sarkması için oldukça etkili olur.

4- Yavaş bir şekilde baş önce sağdan sola, sonra soldan sağa doğru geniş daireler ile çevrilmelidir.  Her gün on defa yapılan bu egzersizde boyun bölgesinde oluşan yağlanmanın önüne geçerek, gıdıyı şekillendirir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+