Gençken Yapılması Gereken 10 Şey

Gençlik yılları, genç insanlara olukça uzun gelen, fakat insan hayatının çok küçük bir kısmını oluşturan bir dönemdir. İnsana, gençlik yılları hiç bitmeyecek gibi gelir. Yıllar geçip orta yaş başladığı anda, kişinin içinde; yapamadıkları ukde kalır. Geriye dönüp bakıldığında sadece hatırda kalan ise çılgınca yaşanan unutulmaz anlardır. Gençlik yıllarını çoktan aşan insanlara ‘’Gençken yapılması gereken on şey’’ sorulduğunda her biri farklı cevap verir. Fakat ortak verilen cevap aşktır. Çünkü gençliğin verdiği heyecan ile birine deli gibi âşık olmak, onun için birçok şeyi göze almak, sadece gençlik heyecanı ile olur. Orta yaşa gelen insanlar, aşkı gençlik yıllarındaki kadar önemsemez.

ws

1- Deli gibi âşık olmak: Gençliği en özel yapan duygu aşktır. Özellikle platonik aşklar, zordur acı verir ama insanı olgunlaştırır.

2- Âşık olduğun kişi için fedakârlık yapmak: Normalde hiç kimse için yapılmayan fedakârlıklar, sevilen kişi için severek yapılır.

3- Kör kütük Sarhoş olmak: Hayatında hiç alkol kullanmayan insanlar dahi, sarhoşluğun nasıl bir duygu olduğunu merak eder.

4- Uçan Balona binmek veya Paraşütle atlamak: Gençlikte, insanın gözü korkmaz. Nerede heyecan ve adrenalin varsa oraya koşar. Gençlik yıllarında paraşütle atlamak veya balona binmek yapılması gerekenler arasındadır.

5- Yurt İçi Veya Yurt Dışı Bolca Gezmek: Orta yaştan itibaren; kariyer telaşı, evlilik derken gezmeye vakit kalmaz. Oysa gençlik yıllarında, özellikle yurt dışı seyahatleri, unutulmaz anılar biriktirir.

6-  Sahilde Güneşin Batışını İzlemek: Sevilen kişi ile birlikte, güneşin batışını izlemek doyumsuz bir haz bırakacaktır.

7- Sevdiğin Kişilere Sürprizler Yapmak: Aileye veya sevgiliye sürpriz yapmak, gençken muhteşem bir duygudur. Bazen sevgilin için bin kilometre yol çekmek zorunda kalırsın ama sonuç değecektir.

8- Gece Sabahlara Kadar Eğlenmek: Gençlik yıllarının sonuna doğru, artık hayat düzene sokulur hatta aile yaşantısı başlar. Bu sebeple gençken, gece sabahlara kadar eğlenmek, eğlenceye doymanızı sağlayacaktır.

9- Araba İle sürat yapmak: Her gün araba yarışları yapmak, hayatınızı riske atacaktır. Fakat uygun olan yolda bir defa gaza tam basmak, gençken yapılması gereken maceralar arasındadır.

10- Hayatında Bir Defa Bol Para Harcamak: Gençler, genellikle öğrenci harçlığı ile geçinir. Bir defa da hesap kitap yapmadan para harcamak, gençlik çılgınlığı olarak kalacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+