Genç Odası Dekorasyonunda Renklerin Anlamı

Yıllardır gelenek olarak, kız çocuklar için; pembe, beyaz ve kırmızı, erkek çocuklar için; gri, mavi ve beyaz renkleri tercih edilir. Fakat çocuklar büyüdüğü zaman, bu renkler kullanılarak alınan giysiler ve eşyalar, tamamen değiştirilmektedir. İlk olarak küçük hanımefendi veya beyefendinin zevkleri göz önüne alınmalı, kullanacağı oda kendi zevkleri doğrultusunda şekillendirilmelidir. Böylece uzun saatler geçireceği, ders çalışıp arkadaşlarını ağırlayabileceği odası, kullanılan renkler ve eşyalar sayesinde kendini mutlu hissedebileceği bir mekana dönüşebilir. Çocuğunuzun, karakter ipuçları, odasında kullandığı renklere yansıyacaktır. Çocuğuna sürpriz hazırlamayı düşünen ailelerin, çocuğun karakteri hakkında verdiği ipuçları sayesinde, şık bir genç odası hazırlama olanağı bulunur.

gnc1

Genç Odası Dekorasyonunda Kullanılan Kırmızı

Şayet enerjik, kendini güçlü hisseden bir çocuğunuz varsa, odasında kırmızı tonları kullanmanız hoşuna gidecektir. Fakat kırmızının koyu tonları; karanlık odalarda, odayı kasvetli bir hale getirebilir.  Bu sebeple odanın ışık alma durumu göz önünde bulundurulmalı ve kırmızının daha açık tonları tercih edilmelidir.

Genç Odası Dekorasyonunda Kullanılan Beyaz

Beyaz, renk olarak; berrak, saf temiz anlamları içerir. Bu sebeple çocuğunuzun içten ve duygusal olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen beyaz renk ağırlıklı döşenen odasından oldukça memnun olacaktır. Beyaz renkli genç odalarında, kullanılan aksesuarların renkli olması gerekir. Bu da örtülerin, perdelerin hatta tabloların daha rahat seçilmesi için bir avantaj olacaktır.

Genç Odası Dekorasyonunda Kullanılan Pembe

Pembe; genellikle genç kızların yatak odasında kullanılır. Şayet çocuğunuz, sıcakkanlı ve çocuksu bir yapıya sahipse, pembe ile döşenen odasında gayet mutlu dakikalar geçirebilir. Üstelik pembe renk ile uyumlu olacak birçok aksesuar edinme ve odayı daha zevkli bir hale getirme şansınız olacaktır.

Genç Odası Dekorasyonunda Kullanılan Mavi

Küçük adamların odasında yoğun kullanılan, fakat değişik tonları, kız çocukları tarafından da beğenilen mavi renk; olgunluk ve kararlık ifade eder. Başarılı, kendinden emin ve karalı yapıda bir çocuğunuz varsa, odasında kullandığınız mavi renk oldukça hoşuna gider. Ayrıca mavi huzur veren ve ferahlatan bir renktir. İleriki yıllarda çocuğunuzun, odasında rahat çalışma yapma şansı oluşacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+