Gelinlik Alırken Yapılmaması Gerekenler?

gelinlik-alirkenGösterişli ve şık bir gelinlik giyinmek, her genç kızın hayalidir. Beğenilen her modeldeki gelinlik, her bedene yakışmaz. Gelinlik seçerken, gelinin vücut yapısı dikkate alınmalı ve orantısız bölgeleri kapatacak modellerde gelinlik tercih edilmelidir. Gelinin; boyu kısa veya bacak boyu kısa olabilir, tamamen kilolu veya bölgesel fazlalıkları olabilir. Böyle durumlarda; gelinlik alırken yapılmaması gereken şey vücut ölçüleri dikkate alınmadan gelinlik modeli belirlemektir. Yanlış seçilmiş bir gelinlik, çok güzel bir gelini bile sönük hale getirecektir. Değişik vücut tipine sahip gelinler neleri yapmamalıdır?

Kilolu Gelinlerin Gelinlik Alırken Yapmaması Gerekenler

Tüm vücudu orantılı olarak kilolu gelinlerin, kabarık model gelinlikleri seçmemesi gerekir. Kabarık ve boynu aşırı kapalı gelinlikler, gelini olduğundan kilolu gösterecektir. Bunun yerine, sade modellerdeki gelinlikler ve minimum takı kullanılmalı, fazla gösterişten uzak durulmalıdır. Yakası çok açık gelinliklerde, yağlanma göz önüne serilecek, yakası çok kapalı gelinlikler de gelinin boyun oyuntusu yok olacaktır. Yine kilolu gelinlerin, vücuduna aşırı oturan gelinlikler tercih etmesi, olduğundan kilolu görünmesine ve yağların ortaya çıkmasına yol açacaktır.

şişman-gelinBasen Bölgesinde Kalınlaşma Bulunan Gelinlerin, Gelinlik Alırken Yapmaması Gerekenler

Basenlerinde kilo bulunan gelinlerin, bel oyuntusunu her zaman ince tutarak belin inceliğini ön plana çıkartan gelinlikler tercih etmesi gerekir. Basenlerinde fazlalık bulunan gelinlerin yapmaması gerekenler ise balık model gelinlikler giyinmektir. Balık model gelinlikler basenleri daha çok ortaya çıkartacaktır. Bunun yerine, basen bölgesinde süsleme ve kabartı bulunmayan modeller tercih edilmelidir.

şişman-gelin2Bel Bölgesinde Fazla Kilo Bulunan Gelinlerin Gelinlik Alırken Yapmaması Gerekenler

Beli kalın gelinler, gelinlik alırken bele oturan model gelinlikler yerine, beli birkaç santim geniş ve bel bölgesinde süsleme bulunmayan gelinlikleri tercih etmelidir. Vücudun zayıf bölgelerinde süsleme bulunan gelinlik modelleri kullanılarak, dikkatler zayıf bölgeler üzerinde yoğunlaştırılabilir.

Vücudun Üst Bölgesinde Fazla Kilo Bulunan Gelinlerin Yapmaması Gerekenler

Elma tipi dediğimiz vücuda sahip gelinlerin yapmaması gerekenler; straplez, ince askılı ve sırtı açık gelinlikler giyinmektir. Bu modellerdeki gelinlikler, vücudun üst bölgelerinde bulunan fazla kiloyu, dikkat çekici hale getirecektir. Bunun yerine sade model, az işlemeli ve kolları kalın askılı veya düşük kollu gelinlikler giyinerek, kalın bölgeler kapatılmalıdır.

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+