Fütüristik Makyaj Yapımı

Dünyaca ünlü modacıların, yine Dünyaca ünlü mankenler ile hazırladığı muhteşem defilelerde kullanılan; giysiler, makyaj ve saçlar, önümüzdeki birkaç yılın moda akımını belirlemek için ipuçları verir. Bu yıl podyumlarda fazlaca kullanılan ve yakında sokak modasına da yansıması beklenen fütüristik makyaj, biraz çılgın, biraz özgür, biraz ise ruhtaki karmaşanın dışa vurmuş hali gibidir. Tabi bu tekniği uygulamak için yaratıcılık oldukça önemli, aynı zamanda bir süre(gözler alışana kadar),  uzaylı edası ile dolaşmakta şart. Kendinizi bu kadar cesaretli hissediyorsanız, değişik şekillerde uygulanabilen bu makyaj, tam size göre. Makyaj malzemelerinde kullanılan metalik renkler, tüm gözlerin sizin üzerinize kaymasını sağlayacaktır.

Models get ready backstage prior the Fendi Spring-Summer 2012 ready-to-wear collection on September 22, 2011 during the Milan's women fashion week. AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images)

Fütüristik Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok defilede fütüristik makyaj ile çıkan mankenlerin, genel tercihi; canlı ve parlak renkler ile belirginleştirilmiş göz kapaklarıdır. Çoğu zaman altın veya gümüş parıltılar verilmiş göz kapaklarına, silik kaşlar eşlik eder. Yine dudaklarda altın veya gümüş rengi parıltılı rujların kullanıldığı Fütüristik makyaj, mat tonlarda oluşturulmuş ten rengi ile gözlerin ve dudakların dikkat çekmesi üzerine kurgulanmıştır. Kısaca önümüzdeki günlerde; metalik renkte gözlerin ve dudakların yoğun kullanıldığı makyaj teknikleri, günlük modaya yansıyacaktır. Farlarda ise sanki elle sürülmüş izlenimi veren, dağınık sürülmüş hatta altın ve gümüş rengi metaller yapıştırılmış gibi görüntüde farlar, oldukça dikkat çeker.

Fütüristik Makyaj Evde Yapılır mı?

İlk etapta göz alışmadığı için oldukça değişik gelen bu makyajı, evde uygulamak aslında çok da zor değildir. Bu makyajın temeli, özgür renkler kullanmaya dayanır. Edinmeniz gereken metalik renklerde birkaç far ve mat, cildi donuk gösteren fondöten ile Fütüristik makyajı evde uygulamanız mümkündür. Yıllardır kullanılan makyajın aksine, acemice sürülmüş imajı veren bu makyaj tekniğinde, hatalarınız pek belli olmayacaktır. Sadece yüzün her iki tarafına, aynı uygulamayı eşit yapabilmek önem taşır. Çok yakın zamanda tüm sokaklarda görebileceğimiz bu tarza, öncülük yapmak için ise dünyaca ünlü tasarımcıların defilelerine göz atmanız yeterli olur. Her firmanın defilesinde, farklı bir tarz fütüristik makyaj kullanıldığı için bol miktarda fikir edinme şansınız olacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+