Futbol Oynayan Kadınlar Topluma Ne Kazandırır?

Uzun yıllar futbol erkek sporu olarak bilinirdi. Fakat son yıllarda dünyanın her yerinde kadınların, futbola aşırı ilgi göstermesi ile yeni bayan futbol takımları oluşmaya başlamıştır. Bizim ülkemizin de birçok ilinde kurulan kadın futbol takımları, artık büyük seyirci kitlesi ile maçlara çıkmaktadır. Kadınların futbol konusundaki yeteneği ise izleyenlerde şaşkınlık yaratır. Uzun yıllar futbolun; sert oynanan, hırçın bir spor faaliyeti olarak görülmesine rağmen, bayanlar ile oynanan futbol bir parça zarafet kazanmıştır. Kadınların futbol oynaması; tirübün magandalarının önüne geçecek ve sadece keyifli bir müsabaka izlemek isteyen seyirci kitlesini, futbol maçlarına çekecektir.

futbol oynayan kadın-1

Kadınlar Futbola Zarafet Kazandırır

Bol küfür ve tartışmanın yaşandığı futbol maçları, seyirci olarak bile kadınların ve çocukların huzurla giremediği ortamlardır. Oysa kadınların futbola el atması ile sahada oynayan oyunculara saygı göstermek için küfür ve kavga en aza inecektir. Zaten kadınların bulunduğu her ortam, otomatikman kendiliğinden kendini düzeltir.

futbol oynayan kadın-2

Kadınlar Futbola Yeni Seyirciler Kazandıracaktır

Yıllarca erkekler için bir spor dalı olarak bilinen futbol maçlarını, hala seyretmeyen kadınlar bulunmaktadır. Oysa kadınların futbol oynaması ile hiç futbol seyretmeye gitmeyen kadınların büyük çoğunluğu hemcinslerinin görmeye gidecektir. Televizyon ekranlarında dahi futbol oynayan kadınları görmek, tüm kadınların heyecan duymasına yetmektedir. Eşlerinin futbol merakı sebebi ile birçok evde tartışmalar yaşanmaktadır. Kadınlara futbolu sevdirerek, aile içinde denge de sağlanabilir.futbol oynayan kadın-3

Kadınlar Futbol Oynayarak Futbolun Erkek İşi Olmadığı Bilincini Topluma Kazandıracaktır

Toplumdaki yaygın inanış; bazı iş ve sporların yalnızca erkeklere mahsus olduğu yönündedir. Kadınlar profesyonel futbol oynayarak, kadın gücünün de futbolun üstesinden rahatlıkla gelebileceğini göstermektedir. Son yıllarda yetişen ve oldukça güzel futbol oynayan kadın sporcular bulunmaktadır. Milli takım ile top koşturan ve değişik ülkelerin takımlarına fark atan bu futbolcular, yeni yetişen genç kızlarımız için örnek teşkil etmektedir. Ülkemizde yeni kurulan kadın milli futbol takımı, birkaç yıl içinde güçlenerek, yeni başarılara imza atacaktır. Bütün kadınlara örnek olan Türk Milli Kadın Futbol Takımı ise Türk kadını olarak, bir ilki başardığı için adını altın harflerle yazdıracaktır.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+