French Manikür Nasıl Yapılır?

French manikür yıllardır modası geçmeyen ve ellerin güzelliğini ön plana çıkartan bir uygulamadır. Güzellik salonlarında profesyonel kişilere yaptırılabildiği gibi evde kendi kendinize de yapmanız mümkündür. Tırnaklara french manikür uygulamadan hemen önce, tırnaklardaki oje kalıntılarını tamamen temizlemek ve elleri on dakika sıcak suyun beklettikten sonra tırnak etlerini geriye ittirmek gerekir. Ardından, tırnaklar törpülenirken uçlarına küt veya oval şekil verilmelidir. Elleri tombul, parmakları kısa kadınlar; tırnaklarını oval, parmakları zayıf ve uzun kadınlar ise tırnaklarını küt törpülediği takdirde parmaklar ince ve uzun görünecektir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra french manikür yapılır.

gj

Bant Kullanarak French Manikür Yapımı

French manikürü evde daha rahat uygulamak için ince koli bandından yardım alınabilir. İnce koli bandı ile tırnakların tırnak eti ile buluştuğu noktayı yapıştırmak gerekir. Böylece tırnakların ucu boşta kalacaktır. Ardından tırnak uçları, mat beyaz oje ile boyanır. Sürülen oje kuruyana kadar, bant tırnaklarda kalmalıdır. Ojeler kuruduktan sonra banlar çıkartılır ve tırnakların tamamı parlatıcı oje ile boyanır. Oldukça kolay olan bu uygulama, 2-3 gün fazla suya değmeyen ellerinizin her ortamda dikkat çekmesini sağlar.

French Manikür Setleri İle Manikür Yapmak

french manikür setleri

Piyasada satılan french manikür setleri ile de çok kolay bir şekilde french manikür yapılabilir. İçinden çıkan ince bantlar tırnak diplerine yapıştırılır, uçlara sürülen beyaz ojenin kuruması beklenerek bantlar çıkartılır. Tırnağın tamamına rakı beyazı, sedefli beyaz veya pembe oje sürülür.

french manikür setleri 1

Bulaşık Süngeri İle French Manikür Yapımı

evde french yapmak

Her evde bulunan bulaşık süngeri ile de french manikür yapabilir. Tırnak uçlarına sürülecek beyaz oje, bulaşık süngerine kalın bir tabaka halinde sürülür. Tırnak uçları, oje sürülen süngere batırılır. Her tırnaktan sonra, süngerdeki ojenin tekrar sürülmesi, ojenin tırnaklara eşit dağılmasına sağlayacaktır. Uç kısımları kuruyan tırnaklara sedefli beyaz, sedefli pembe veya rakı beyazı oje sürülür.

Karton Kullanılarak Yapılan French Manikür

İnce bir karton, tırnak ebatlarında oval bir şekilde kesilir. Kesilen karton, tırnakların arka kısmına tutularak, uçlar beyazı oje ile boyanır, yaklaşık on dakika kuruması beklenir ve tırnağın tamamına sedefli renklerde oje sürülür.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+