Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Bazen çok güzel veya yakışıklı kişiler dahi, fotoğraflarda olduğundan çok daha sönük görünür. Bu tamamen, kişinin fotojenik olması ile alakalıdır. Kameraya nasıl bakılması gerektiğini, duruşun yönünü, fotoğraf makinesinin açısını ve mesafeyi ayarlamayı bilen kişi, fotoğraflarda her zaman güzel çıkar. Fotoğraflarda güzel çıkmak için, çeşitli makyaj hileleri bulunur. Gözlere dudaklara ve yüze yapılan bazı uygulamalar, fotoğrafların her açıdan güzel çıkmasını sağlayacaktır.

qa

Fotoğraf Öncesi Yapılan Makyaj

1- Fotoğraf çekinirken, makyajda mat tonlar kullanılmalıdır. Parlak tondaki makyaj malzemeleri, yüzün olduğundan çok daha iri çıkmasını ve yüzdeki her ayrıntının fark edilmesini sağlar.

2- Sarı renk pudralar, cildi daha sakin gösterir. Oysa parıltılı pudra kullanmak, yüzün flaş ile birlikte aşırı parlamasını sağlayacaktır.

3- Düzgün sürülmüş bir eyeliner, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartır. Bu yıl oldukça moda olan ve değişik sürme teknikleri bulunan eyeliner, beraberinde kullanılan siyah bir maskara, gözlerinizi ortaya çıkartacaktır. Sıradan kalemler ile yapılan göz makyajı, gözlerinizin yorgun ve şiş görünmesini sağlar.

4- Yüz ve elmacık kemiklerini belirgin gösteren allık, yüzün daha zayıf görünmesini de sağlar. Özellikle yakından çekilen fotoğraflarda, doğru renkte ve düzgün sürülmüş bir allık mutlaka kullanılmalıdır.

5- Size en çok yakışan ruj hangisi ise önceden belirleyin ve ruj sürmeden fotoğraf çekinmeyin. Dudakların güzelliğini ön plana çıkartan ruj, fotoğraflarda daha canlı görünmenizi de sağlar.

6- Gözlerde oluşan kanlanma, gözlerin sönük görünmesini sağlar. Gözlerde oluşan kırmızı damarların görünürlüğünü azaltan ve gözleri daha beyaz gösteren göz damlaları vardır. Fotoğraf çekinmeden önce, bu damladan damlatarak, göz bebeklerinizin aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

7- Fotoğraflarda gözlerin ön planda görünmesi için göz pınarlarına beyaz ve ışıltılı bir far sürülmelidir. Gözlerin güzelliğini ön plana çıkartan far, fotolarda tüm dikkatlerin gözlere kaymasını da sağlar.

8- Poz vermiş gibi değil, doğal çekilmiş fotoğraflar, çok daha şık görünmektedir. Bu sebeple doğru açı ile durarak, fotoğraf çekmek oldukça önemlidir. Daha önceden hangi yönden güzel göründüğünüz konusunda araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırma size fotoğraflarda güzel çıkma garantisi verecektir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+