Eyeliner Sürme Aparatı

1960’lı yılların makyaj sembolü olan eyeliner, son yıllarda tekrar yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Güzel sürülmüş bir eyeliner ile istendiği anda badem göz, istendiği anda çekik göz yapmak mümkündür. Hatta göz kapağında düşüklük olanların gözlerini daha orantılı göstermek için eyeliner sürme tekniğini iyi öğrenmesi gerekir. Yine küçük gözler eyeliner ile büyütülebilir, büyük gözler ise eyeliner ile daha alımlı gösterilebilir.  Fakat eyeliner ile gözleri şekillendirmek bir hayli ustalık gerektirir. Daha önce el becerisi ile amatörce sürülmeye çalışılan eyeliner, Japonların piyasaya çıkarttığı eyeliner aparatı sayesinde kolaylıkla sürülebilmektedir. Piyasaya yeni çıkan ürünü; kozmetik firmalarından edinmek veya inrternet üzerinden rahatlıkla getirttirebilmek mümkündür. Her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bu ürün, çok ta pahalı değildir. Bir kez edinerek, uzun yıllar kullanma şansını olacaktır.

!!!Kirpikleriniz de güzel görünmesini istiyrsanız İPEK KİRPİK  yazımızı okuyabilirsiniz.

Eyeliner Aparatı Nasıl Kullanılır?

Eyeliner sürme aparatını sadece göz pınarlarınıza orantılı bir şekilde yerleştirmeniz yeterli olur. Ardından güvendiğiniz bir markanın ister kalem eyelinerini, ister likit veya jel eyelinerini kullanarak, gözünüzün üstünü boyamanız yeterli olacaktır. Ustalık gerektiren doğru çizgi ve kuyruk, hazır alacağınız eyeliner aparatı sayesinde kendiliğinden oluşacaktır. Bu uygulama sayesinde gözleriniz daha iri ve çekik görünür. Oldukça hafif olan ve rahatlıkla makyaj çantasında taşınan bu aparatı kullanarak daha kısa çizgiler yapmak ta mümkündür. Badem göz yapmak için sadece, kuyruk kısmını daha kısa bırakmanız yeterli olacaktır.

Eyelineri Kolay Sürmek İçin Kirpik Kıvırıcısından Faydalanmak

Her kadının kullandığı, kirpik kıvırma aparatı sayesinde de kısa süre içinde eyeliner sürmek mümkündür. Kirpik kıvırma aparatının göz üzerine gelen kısmına, sürekli kullandığınız jel eyelineri bolca sürmeniz yeterli olacaktır. Kirpiklerinizi kıvırdığınız sırada, kirpik kıvırıcı aparatı gözlerinizin üzerinde 10 saniye fazladan bekleterek, eyelinerin kurumasını beklemeniz yeterli olur. Özellikle acil durumlarda zamandan tasarruf sağlayan bu uygulama sayesinde, anında badem gözlere sahip olabilirsiniz. Dileseniz, oluşan şeklin kuyruk kısmını biraz uzatabilir ve çekik gözlere kavuşabilirsiniz. Etrafa bulaşan veya taşan kısımları ise her evde bulunan kulak çubuğuna bir miktar krem sürerek temizleyebilir, böylece gözünüzün üstündeki çizgiyi daha net hale getirebilirsiniz.

Kendi eyeliner aparatınız kendiniz yapın:

En güzel eyeliner kolay yoldan nasıl sürülür?

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+