Evli Kadınların Terk Etme Sebepleri

Günümüzde ayrılıklar bir hayli artmıştır. Kimi zaman uzun yıllar sürmüş birliktelikler kimi zaman da henüz yeni başlamış evlilikler sona eriyor. İstatistiklere göre boşanmanın başlıca sebepleri geçim sıkıntısı ve aldatmadır. Yaşam standartlarının her geçen gün yükseldiği son yıllarda istekler arttıkça gelir gider dengesi bozulmuş ve birçok aile maddi sıkıntılar yaşamaya başlamıştır. Evliliklerin bitmesinde önemli bir etken olan geçim sıkıntısı, kadının aile ekonomisine katkıda bulunması ile çözülebilecekken erkeklerin kadının çalışmasına müsaade etmemesi sebebiyle çıkmaza girmektedir. Maddi sebeplerin dışında kadının erkekten beklediği saygıyı, sevgiyi görememesi de evli kadınların terk etme sebeplerindendir. Kadın evlendikten ve çocuklar olduktan sonra ev içinde adeta yalnızlığa mahkûm edilir. Bir yandan çocukların sorunları diğer yandan eşin ilgisizliği yüzünden boşluğa düşen kadın mutsuz olur. Bir süre olanlara direnen kadın sıkıntılarının üstesinden gelemeyince evi terk edebilir.

Her Kadın Beğenilmek İster

Evli erkeklerin çoğu kadınların anne olduktan sonra kadın olmaktan vazgeçtiğini düşünür. Oysaki kadın anne olduktan sonra beğenilmeye daha çok ihtiyaç duyar. Doğumdan sonra vücudunda kalan birkaç fazla kilo ya da vücudunda oluşmuş çatlaklar yüzünden kendini çirkin hisseden kadına eşinin her zamankinden fazla ilgi göstermesi gerekir. Kadın kendine saygı duyulmasını ister. Eşi için özel olduğunun farkına varmayı arzu eder. Ev işlerinde kadına yapılacak yardım, hem onunla zaman geçirmenizi sağlar hem de mutlu eder.

21

Evliliklerin bitme sebeplerinden biri de kadına uygulanan şiddettir. Çoğu zaman kadınlar eşlerinden gördükleri şiddete çocukları büyüyünceye kadar sessiz kalmaktadır. Çocuklar büyüyüp kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlayınca kadın da yıllar süren esaretine son vermek için gerekli adımları atmaktadır. Evli kadınların evi terk etme sebeplerinden biri de eşin kötü alışkanlıklarıdır.  Alkol, kumar, uyuşturucu gibi bağımlılıklar evin huzurunu bozar. Erkeğin bu tür alışkanlıklarının olması çalışmasını da engelleyebileceği için kadını ve çocukları zor durumda bırakır. Evliliklerde erkeğin hayatında ikinci bir kadının oluşu eşi derinden yaralar. Çoğu kadın eşini başka bir kadınla paylaşmayı kabulleniyor olsa da yavaş yavaş kadının sosyal hayatta yerini sağlamlaştırmaya başlaması ile birlikte erkeklerin bu konudaki pervasızlığı boşanma davalarının önemli sebeplerinden biri olmaya başlamıştır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+