Evin Girişi Nasıl Dekore Edilmelidir?

Fiyatı, semti ve modeli ne olursa olsun, oturduğunuz evin döşenme tarzı, sizin karakterinizi yansıtacaktır. Genellikle çok eşya yerleştirilen evde oturanlar, karamsar ve kafası karışık olarak düşünülür. Ferah ve minimum eşya ile dekore edilen ev sahipleri ise seçici olarak yorumlanır. Ev döşerken, evin ebatları göz önünde tutulmalıdır. İlk olarak ta hemen göze çarpan, evin girişi için şık tercihler yapmak gerekir. Odalar ne kadar gösterişli döşenirse döşensin evin girişi ilk izlenim olarak değerlendirilmeli ve kullanışlı ve gösterişli mobilyalar ile döşenmelidir.

Modern-konsol-modelleri-2015

Evin Girişi Darsa Nasıl Döşenebilir?

Bazı evlerin giriş bölümü, özellikle dar tutulur. Odalara daha geniş alan bırakmak için düşünülen bu ayrıntı, girişte olması gereken mobilyaların sınırlı seçilebilmesini sağlayacaktır. Girişte olmazsa olmaz portmanto, küçük evlerde evin ebatlarına göre yaptırılmalıdır. Hazır alınan portmantoların ebatları ve yerleştirilme şekli sizin evinize kolaylıkla uymaz ve eğrelti gibi görünür. Yine dar evlerde girişe serilen halı, açık renk ve minimum desenli olmalı ve göz yormamalıdır. Dekorasyonda renkleri sevenlerin, neon renklerde birkaç aksesuar ile sade olan evin giriş bölümünü, daha enerjik gösterme imkânı bulunur.

Evin Girişi Genişse Nasıl Döşenebilir?

Geniş bir giriş ile odalara açılan evlerde, alternatif üretmek oldukça kolaydır. Hazır alınan veya evin ahşaplarına uygun renkte yaptırılan portmanto, evi sade bir görüntüye kavuşturacaktır. Son yıllarda moda olan ve birçok değişik modeli üretilen, altın veya gümüş varaklı aynalar, altına yerleştirilen şık dolaplar ile evin asil görünmesini sağlayacak ve vintage tarzını evinize yansıtacaktır. Tabanların rengi ile uyumlu olacak şekilde seçilen krem, kahve, mürdüm halılar ve şık avizeler, evin girişini daha dikkat çekici bir hale getirebilir. Modern mobilyadan hoşlananların ise portmantoya takım olacak şekilde şık bir dolap ve üstüne resim çerçevelerini yerleştirmesi mümkündür. Böylece eve ilk giren arkadaş veya akrabaların, aile fertleri hakkında fikri olacaktır. Boş duvarlara büyüklü küçüklü yerleştirilen tablolar, ayakkabıları çıkartmak için kullanılan şık bir koltuk ve büyük hasır sepetler, evinize girenlere zevkinizi anında yansıtacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+