Evde Makyaj Suyu Nasıl Hazırlanır?

Biz kadınlar, kimyasal içeren ürünlerle her gün makyaj yaparız. Bu malzemelerin, zamanla cilde zarar vermesi kaçınılmazdır. Makyaj temizleme ürünlerini, cildimizdeki makyajı temizlemek için çoğumuz kullanırız. Cildi temizlemeye çalışırken, cildin yeniden kimyasal ürünlerden zarar görmesine sebep oluruz. Makyajın ciltten temizlenmemesi; cildin çabuk kırışmasına, yorulmasına ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Gözenekler tıkandığında; ciltte siyah nokta, akne ve sivilce oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Fondöten; cilt üzerinde mikroorganizmaların birikmesine, rimel ve far; kirpiklerin dökülmesine ve gözde alerjiye ve kaşıntıya, ruj; dudakların kurumasına ve çatlamasına sebep olur.

Ev Yapımı Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kullandığımız makyaj ürünlerinin, kimyasal içermesinden dolayı, evdeki malzemelerle, sağlıklı ve cilde zarar vermeyen makyaj suyu hazırlanabilir. Doğal makyaj suları; cildi besler vebakımını yapar, aynı zamanda cildi onarır. Tamamen doğal ürünler ile evinizde makyaj suyu hazırlamanız mümkündür.

makyaj suyu hazırlamak 2

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?

Elma sirkeli makyaj temizleme suyu:

-2 kaşık elma sirkesi ( Evde yapılan sirkeden yapılırsa yararı daha fazla olur.)
 
-2 kaşık içme suyu
 
-Pamuk
 
Elma sirkesi ile suyu karıştırıp, pamuk yardımıyla cilt makyajdan ve kirden arındırılır. Elma sirkesi, ciltteki lekelerin ve çillerin giderilmesine yardımcı olur.

Salatalıklı makyaj temizleme suyu:

-1 adet salatalık
 
-1 su bardağı süt
 
-Pamuk
 
Salatalık iyice yıkanır ve rendelenir. Süt ile salatalık karıştırılır. Bu karışım, süzgeç ile süzülür. Sabah, akşam cilt, pamuk ile bu karışım ile temizlenir. Salatalık; cildi sıkılaştırır, lekelerin açılmasına, sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Süt; ciltteki ölü hücrelerin atılmasına, parlak ve gergin gözükmesine ve cildi nemlendirmeye yarar.

Yeşil Elma ile makyaj temizleme suyu:

-1 tane yeşil elma
 
-1 su bardağı süt
 
-1 yemek kaşığı badem yağı
 
-Pamuk
 
Yeşil elma iyice yıkandıktan sonra rendelenir. Süt ile karıştırıldıktan sonra süzgeç ile süzülür. Posa atılır ve kalan karışım, bir kaşık badem yağı ile karıştırılır. Pamuk yardımıyla cilt temizlenir. Elma; hassas ciltlerin beslenmesine ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Badem yağı; içeriğindeki E vitamini ve B vitaminleri sayesinde cildi nemlendirir, besler ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Ciltteki lekeler, kuru ve yıpranmış ciltler için faydalıdır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+