Evde Kalmak İstemiyorsanız Bunları Yapın

Eğitimini tamamlayan, işini bulan veya evlenecek vakti gelen her insanın hayali, kendine uygun bir insan ile tanışıp mutlu bir evlilik yapmaktır. Fakat günümüzde gençlerin seçici davranması, işine ve eğitimine fazla zaman ayırması, evliliği oldukça ileri yaşlara ertelemektedir. Yaşı ilerleyen insanların evlenmesi çok daha zor olur. Kendi yaşına ve istediği özelliklere sahip biri çıkmadıkça, kolaylıkla evliliğe yaklaşılmaz. Yıllar geçip evliliğe sıcak bakıldığı anda ise evlenecek kimse kalmayacaktır. Ülkemizde buna evde kalma denir. Evde kalmamak için, başlayan ilişkilerin devam etmesi, evliliğe doğru yol alması gerekir. Küçük uyuşmazlıklar ile kısa süre içinde sonlandırılan ilişkiler,  evliliğin çok ileri tarihlere atılmasına yol açabilmektedir. Psikologların evlilik ve ilişkiler konusundaki yaklaşımı ise ilişkilerden beklentinin yüksek tutulmamasıdır. Çünkü çok büyük hayaller kurularak yapılan evliliklerde, hayal kırıklıkları kaçınılmaz olmaktadır. Evde kalmamak için;

evln

1- Mükemmel Beraberliğe İnanmayın

Peri masallarına inanmak ve bir gün mükemmel bir ilişki yaşayacağını düşünmek, evde kalmaya yol açmaktadır. Filmlerde görülen büyük aşklar, gerçek hayatta maalesef bulunamaz. Heyecan duyabileceğiniz bir ilişki başladığında fazla mükemmeliyetçi davranmayın.

2- Evde Kalmamak İçin Maddi Çıkarları Geri Plana Atın

Özellikle kadınlar, evlenmek için ilk şartın maddiyat olduğunu düşünür. Fakat maddi çıkarlar ileriki yıllarda ilişkilerin çıkmaza girmesini ve iletişimsizliği beraberinde getirebilmektedir. Çok zengin bir insanın, zamanla sizden başkada birçok isteyeni çıkacaktır.

3- Evde Kalmak İçin Karşınızdaki Kişinin Geçmişi İle Değil Geleceği İle İlgilenin

Duygusal olarak çok etkilenilen, arkadaşlık yapılan kişi, bazen ufak hatalar yapmış, yanlış ilişkiler yaşamış olabilir. Bu, onun hakkında kesin yargılar oluşturmamalıdır. Evde kalmak istemeyenlerin, karşısındaki kişinin geçmişine değil geleceğine inanması gerekir. İlişkiyi zamana yaymak ve ilişkiye şans vermek gerekir.

4- Âşık Olduysanız Detaylara Takılmayın

Günümüzde yapılan mantık evliliklerinin yerine, siz hislerinize güvenerek evlenmeyi tercih edin. Ancak bu şekilde yapılan evlilik; iyi günde ve kötü günde devam edebilir. Sadece evlenmiş olmak için yapılan evliliklerde, kötü günleri atlatmak oldukça zor olacaktır. Eskilerin dediği gibi iki gönül bir olunca samanlık seyran olur.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+