Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?

Dış görünüşte, yüz kadar ellerin güzelliği de dikkat çeker. Kadın veya erkek tüm bireyler; giyimine, saçına, parfümüne ne kadar dikkat ederse etsin, pullanıp dökülen, çatlayan ve kuruyan ellerinin derisi dikkatlerden kaçmayacaktır.  Bu sebeple düzenli olarak elleri nemlendirmek ve imkânlar ölçüsünde tırnak bakımı yapmak veya yaptırmak gerekir. Manikür yaptıracak kadar, maddi gücü ve zamanı olmayanlar için ellerin ve tırnakların bakımı konusunda, evde yapılabilecek püf noktaları vardır.  Günlük ve haftalık olarak, aksatmadan bu bakımları uygulamak, ellerin ve tırnakların yıpranmasını önler, her an güzel görünmesini sağlar.

Ellerin Yumuşak Olması İçin Neler Yapılır?

Özellikle kadınların elleri, bütün gün suyun içindedir. Bazen sıcak, bazen soğuk suyla uğraşmak zorunda kalan kadınlar, ellerine her gün düzenli bakım yapmalıdır. Bu bakımın ilk şartı ise ellerin nemlendirilmesinden geçer. Piyasada satılan el bakım ürünleri, el derisinde tek başına etkili olmayacaktır. Oysa her evde bulunan vazelin, limon ile karışık kullanıldığında mucizeler yaratabilir. Yorucu geçen her günün sonunda, ellere bir miktar vazelin sürülmeli ve üzerine iki damla limon damlatılmalıdır. Oldukça kolay olan bu uygulama, ellerinizin kısa süre içinde yumuşacık olmasını sağlar. Hatta kış aylarında, pullanıp dökülen el derisi için aynı uygulamayı yatarken yapıp, pamuklu eldiven giyinip yatmak, ertesi gün ellerinizde mucize yaşamanızı sağlar.

Tırnakların Sert Olması İçin Neler Yapılır?

Bazı insanların tırnakları, doğuştan ince ve kırılgandır. Fakat bazen yanlış beslenmeden kaynaklanan, tırnaklarda beyaz leke ve tırnak kırılması yaşanabilir. Güçlü tırnaklar için protein ağırlıklı besinlerden bolca tüketmek yararlı olacaktır. Tırnakları güçlendirmek için evde değişi maskelerde yapılabilir.

tırnak bakım maskesi

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Bakım Maskesi

– Bir yemek kaşığı zeytinyağı

–  İki damla limon

– İki damla badem yağı

Yukarıdaki tüm doğal ürünler karıştırılmalı ve tırnakların üzerine kalın bir tabaka halinde sürülüp, bir saat bekletilmelidir. Birkaç uygulamadan sonra tırnakların güçlendiği görülecektir.

Sararan Tırnaklar İçin Bakım Maskesi

Sararan tırnaklar için ojeleri sildikten hemen sonra, limon suyu kullanmak gerekir. Bir pamuğa damlatılan limon suyu ile tırnakları ovmak, tırnakların sararmasını önler. Ayrıca limonun içinde bulunan C vitamini, tırnakların beslenip kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

1 Yorum on Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?

 1. ebubekir tiger
  Ağustos 27, 2018 at 5:14 pm (3 sene ago)

  Merhaba

  Biraz araştırma yaptığımda evde el bakımı yazınıza denk geldim. Gerçekten oldulça başarılı bir yazı olmuş. Google’da üst sıralarda yer almasına şaşmamalı.

  Saygılarımla

  Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+