Evde Bulunan Radyasyonu Temizleyen Bitkiler Hangileridir?

Son yıllarda evde fazlaca kullanılan; bilgisayar, televizyon, mikrodalga fırın, modem gibi cihazların yaydığı elektromanyetik dalgalar, tüm aile fertlerinin sağlığını tehlikeye atmaktadır. Özellikle yatak odalarına yerleştirilen bu tür cihazlar, çalışmasa bile aynı etkiyi göstererek, gece boyu aynı havayı solumamıza sebep olur. Bilim adamlarının uzun yıllar yaptığı araştırmalar sonucu; evde bakımı yapılan bazı bitkilerin, radyasyonu temizleme özelliği bulunduğu ispatlanmıştır. Fazlaca elektronik eşya bulunan odalara bu bitkiler yerleştirilerek, odadaki radyasyondan kurtulma olanağı bulunur.

radyasyonu önleyen bitki 1 radyasyonu önleyen bitki 1 radyasyonu önleyen bitki 2

Radyasyonu Engelleyen Aloe Vera Bitkisi

radyasyonu önleyen bitki -aloe veraBirkaç yıldır, mucize bitki diye adlandırılan ve her geçen gün popülerliği artan Aloe Vera bitkisi, evde bulunan karbonmonoksit ve formaldehit dalgalarının %90’ını çekerek temiz bir ortam yaratır. Üstelik dikensi yaprakları ile tanınan görüntüsü değişik bu bitki, evinizde otantik ve şık bir görüntü oluşturacaktır. Bol ışık alan pencere kenarlarına yerleştirerek, iki günde bir su vermek, kısa süre içinde gelişim göstermesi için yeterlidir. Antiseptik özelliği bilinen Aloe Vera Bitkisinden, ilaç sanayinde yara ve yanık kremleri yapılmaktadır.

Radyasyonu Temizleyen Benjamin Kauçuğu

Etkisi bilinmeden birçok evde yetiştirilen Benjamin Kauçuğu, bilgisayar ve televizyon bulunan odalarda yetiştirmek için ideal bir bitkidir. Benjamin Kauçuğu; odada bulunan karbonmonoksit ve formaldehitin tamamına radyasyonu önleyen bitki - benjamin kauçuğuyakınını temizler. Salon bitkisi olarak ta oldukça gösterişli ve bakımı kolaydır. Düzenli aralıklar ile yaprakları su püskürtülerek yıkanmalı, bitkinin yapraklarından hava alması sağlanmalıdır. Bol ışık alan bir ortamda, toprağı kurudukça sulayarak rahatlıkla yetiştirilebilir. Ağaç gibi çabuk büyüyen Benjamin Kauçuğu, büyük salonlarda göz dolduran bir görüntü oluşturacaktır.

Radyasyonu Engelleyen Reichi Mantarı

radyasyonu önleyen bitki - reichi mantarıÇin tıbbında yoğun kullanılan ve ülkemizde yavaş yavaş kullanımı artan Reichi Mantarı(ölümsüzlük mantarı), evde bulunan radyasyonun tamamına yakınını temizler. Sigara dumanının içinde yoğun bulunan formaldehit gazını da çeker. Bu mucize bitkinin son yıllarda; çayları, kahveleri, sabunları şifalı olarak üretilmektedir. Karanlık ortamlardan hoşlanan bitkinin; ilginç, dikkat çeken bir görüntüsü vardır. Direk su verilmesinden hoşlanmayan ölümsüzlük mantarı, sadece kök ve mantar bölümüne püskürtülen su ile sulanır. Bitkiyi pencere kenarlarına yerleştirmek, kısa süre içinde çürümesine sebep olacaktır.

Aşağıdaki videoda evdeki Elektromanyetik radyasyon hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Hangi ev aletleri radyasyon yayar? Nasıl korunmalıyız? gibi sorularınıza doktorum programında cevap verilmiş.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+