Ev Yapımı Raf

Dekorasyon denince akla ilk gelen yapı-marketler olmaktadır. Oysa yapı markette bulabileceğiniz her türlü dekoratif ürünü kendi evinizde yapma imkanınız da mevcut. Bu yazımızda ev yapımı raf projelerini göreceksiniz.

 

“ Evde nasıl raf yapılır ben mobilyacı mıyım? “ diyorsanız bu yazının size göre olduğunu düşünmüyorum.  Evde kullanmadığınız malzemeler ile kendi tarzınızı yansıtmanız mümkün. Atıl duruma gelmiş mobilya parçaları, saksı zincirleri, plastik kapaklar, pet şişeler ve pvc artıklarını atmak yerine saklayarak, ev yapımı bir çok çeşit ev yapımı dekoratif malzeme yapabilirsiniz. Ek olarak elinizde bulundurmanız gereken malzemelere gelince, çeşitli yapıştırıcılar (hızlı yapıştırıcılar, tutkal vb.) , çeşitli türde boya ve fırça (akrilik boya gibi çeşitli malzemelere etkiyen boya türleri ve her alanı boyamanıza yardımcı olacak fırçalar) ve vida gibi basit malzemelerin elinizde hali hazırda bulunmalıdır.

 

İlk olarak kitaplık veya çiçeklik olarak kullanılabilecek dekoratif ve simetrik olamayan bir model olan zincirli kitaplık modelimiz var. Tasarımcımız kitaplık olarak kullanmış olsa da siz hoparlör, saksı veya mutfakta baharatlık olarak kullanabilirsiniz. Duvara sabitlemek için makara kullanarak sürekli simetrisi değiştirilebilen bir ürün haline getirmenizde mümkündür.

kitaplik

Dini kitaplarınızı koymak için Arapçadan alınan bazı harfleri kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Arapçanın yazım şeklinden dolayı çok güzel kitaplık olabilir. 4-5 kat istediğiniz kalınlığa göre kesilmiş kontra plağı vidalar yardımı ile birleştirerek çok şık ve dekoratif bir raf yapabilirsiniz.

arapca kitaplik

Petek raf modelinin yapmak için ahşap kısımları kestirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde evde kendi imkanlarınızla kesmeniz biraz profesyonellik gerektirecektir. Yine simetrik olmayan bir dizilim ile genç odalarının en güzel parçası olabilir.

petek raf

Yine simetrik olmayan bir tasarım olan ağaç kitaplık ile odanızı şekillendirebilirsiniz. Duvara dayalı kısımda kullanacağınız gizli şerit yeşil led ile oldukça başarılı dekoratif bir kitaplık ve gece lambası elde edebilirsiniz.

agac kitaplik

Yeni yılın özellikle genç odaları modası simetrik olmayan tasarımlarla süslenmektedir. Bu nedenle ev yapımı raf projelerini anlatırken sizlere asimetrik tasarım örnekleri verme gereği gördük. Yukarıda anlattıklarımız en dikkat çekici raf modelleridir. Diğer asimetrik tasarımlı ürünleri aşağıdan bakabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+