Ev Dekorasyonunda Farklı Aksesuarların Kullanımı

Evin genişliği ne olursa olsun, mobilyalara ve duvarlara ilave olarak, aksesuar kullanılmalıdır. Eve fazla sayıda aksesuar yerleştirmek, kalabalık bir görüntü oluşturur. Fakat az sayıda ama zevkli yerleştirilen aksesuar, evin canlı ve zengin görünmesini sağlayacaktır. Aksesuar seçiminde ise evin duvar renkleri, mobilyaların tarz ve desenleri, odaların genişliği göz önüne alınarak karar verilmelidir. Çünkü seçilen aksesuarın boyutu ve şekli, her eve uygun olmayabilir. Son yıllarda en çok kullanılan ev aksesuarları arasında ise değişik ebattaki avizelerin, aynaların ve tabloların yeri tartışılmaz.  Yine farklı tarzda üretilen büyüklü küçüklü biblolar, tarzınıza uygunsa sepetler, evin daha hareketli görünmesini sağlar.

pp

Açık Renk Ağırlıkta Döşenen Evlerde Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Duvarları ve mobilyaları açık renk seçilen evlerde, renkli aksesuarlar kullanılması mümkündür. Son yıllarda elbise ve ayakkabıda kullanılan neon renkler, açık renk ve modern tarzda döşenen evlerin, daha gösterişli olmasını sağlayacaktır. Fakat neon renkteki aksesuarları abartmamak gerekir. Parlak olması sebebi ile dikkatleri hemen üzerine toplayan bu aksesuarları, evin tamamına sadece birkaç adet yerleştirmekte fayda vardır. Yine renkli beyaz eşyalar, mutfağınızı kasvetli havasından kurtarmak için ideal olacaktır. Özellikle resim yerleştirilmiş yüzeye sahip olan renkli beyaz eşyalar, mutfağınıza doğal gibi duran bir doğa manzarası yerleştirebilir. Açık renk duvarlara yerleştirilen stickerler da sade döşenmiş evlerde canlı ve enerjik bir görüntü oluşturacaktır.

Desenli Mobilyalar İle Döşenen Evlerde Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Desenli mobilyalar, özellikle metrekaresi düşük evlerde kalabalık bir görüntü oluşturabilmektedir. Bu sebeple, minimum aksesuar kullanmak faydalı olur. Duvarlar için seçilen tablolar; soft renklerde olmalı, mobilyanın içerdiği renkleri içinde barındırmalıdır. Faklı tarzda aksesuar tercih edenlerin ise salonun bir köşesine yapay bir şömine kullanması mümkündür. Şömine sıcacık görüntüsü ile evin havasını değiştirir. Yine açık renklerde kullanılan asimetrik şekilli vazo ve insan figürleri, desenli mobilyalar kullanılan evleri daha gösterişli hale getirir. Boy boy aynalar, işlemeli abajurlar, açık renk saklama kutuları ve evi daha ferah gösteren açık renk veya şeffaf avizeler,  desenli mobilyalar ile bütünlük gösterecektir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+