Esmerlere Hangi Saç Rengi Gider?

Saçlar, kadınların güzelliğini ön plana çıkartan en önemli organlardır. Yanlış kesilmiş veya yanlış renk uygulanmış saçlar ile en güzel kadın bile tamamen sönük kalacaktır. Bu sebeple saç modeli belirlenirken; yüz şeklini saç rengi belirlenirken ise ten rengini dikkate almak gerekir. Ten rengi koyu, yani esmer olan kadınların saç renkleri arasında daha parlak ve ışıltılı duran renkleri tercih etmesi gerekir. Böylelikle yüzünü daha ön plana çıkartması mümkün olacaktır. Saç boyanırken kaşlar da saç rengine uygun bir renkle boyanır. Bu sebeple saçını açık renklere boyamayı düşünen esmer tenli kadınların bunu göz önüne alması gerekmektedir.  Yine birkaç yıldır moda olan ombre saçlar, esmer tenli kadınlarda oldukça şık ve dikkat çekici görünmektedir. Koyu; kahverengi, koyu kumral, gibi renklerin üzerine, yakın renkler ile atılmış ombre, esmer tenli film yıldızlarının da en çok tercih ettiği saç rengidir.

ss

Esmer Tenlilere Kumral Saç Rengi

Esmer ten rengine sahip kadınlarda, kumral saç rengi oldukça şık durmaktadır. Yüzü ön plana çıkartan bu renk, canlı ve enerjik bir görüntü katar. Son yıllarda moda olan ombre saçta kumral rengin üzerine atıldığında oldukça güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Esmer Tenlilere Kahverengi Saç

Esmer tende kahverengi saç, tek olarak biraz koyu durabilir. Ancak ışıltılı ve çikolata kahve renkler daha canlı bir görüntü oluşturacaktır. Kahverengi saçın üzerine balköpüğü veya kahve köpüğü uygulanan ombre, esmer tenli kadınların daha göz alıcı olmasını sağlar.

Esmer Tenlilere Sarı Saç

Sarı, saçta oldukça sık kullanılan bir renk olmasına rağmen, her tende güzel bir görüntü oluşturmaz. Esmer tenli kadınların sarı renk saçlardan uzak durması önerilir. Açık renk tenli kadınlarda doğal duran sarı saçlar, esmer tenli kadınların sönük görünmesine sebep olacaktır.

Esmer Tenlilere Bakır Saç

Günümüzün modası bakır rengi saçlar da esmer tenli kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Bakır rengini seven ve ısrarla kullanmak isteyen esmer tenli kadınların ise koyu bakır tonlarına yönelmesi önerilir. Açık turuncuya kaçan bakır tonları, esmer tenli kadınların olduğundan yaşlı görünmesine sebep olacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+