Esmer Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmer ten, aslında doğuştan bir şans gibidir. Özelliklede beyaz tenli kadınların çoğu böyle düşünür. Çünkü esmer tene her renk kullanılarak makyaj yapılabilir. Ten rengi koyu olduğu için soluk görünme gibi bir kaygı bulunmaz. Esmer tenli kadınlar gün içinde, fondöten dahi kullanmaya gerek duymamaktadır. Oysa beyaz tenli kadınların, her zaman enerjik görünmesi için makyaja ihtiyacı vardır. Esmer tenlilerin makyajda kullanabileceği renkler ise çok çeşitlidir. Kırmız ruju fazla dikkat çekmeden kullanma, simsiyah kalemi her dakika sürme şansları olur. Esmer tenlilerin makyaj stil ve rengine karar verirken, gece veya gündüz makyajı yapacağını belirlemesi gerekir. Gece makyajı daha koyu renklerin kullanıldığı bir makyajdır. Fakat gündüz makyajı nude, yani çok belli olmayan, ten rengine yakın renklerin kullanıldığı bir makyajdır.

x

Esmer Bayanların Gece Makyajı Nasıl Olmalı?

Esmer bayanlar, gece gidilen düğün veya davetlerde; kullandığı giysiye göre değişen renklerde makyaj yapmalıdır. Tek renk giysilerde örneğin; siyah veya beyaz bir giysi ile kırmızı ruj ve siyah kalın bir eyeliner kullanılması mümkündür. Böylece elbisenin sade görüntüsü makyaj ile rahatlıkla sıradanlıktan kurtulur. Yine yılın modası turuncu rujlar, sade elbiseler için idealdir. Esmer tenli kadınların renkli giysiler ile yapması gereken makyaj ise pembenin açık tonu ruj ve dikkat çekici(buğulu) göz makyajı olmalıdır. Elbisenin içinde bulunan renkler kullanılarak sürülen farlar, renkli elbiseleri göz alıcı bir hale getirecektir. Hangi renkler kullanılırsa kullanılsın, ten rengine uyan bir allık makyajı tamamlayacak ve yüzü daha zarif gösterecektir.

Esmer Bayanların Gündüz Makyajı Nasıl Olmalı?

Esmer bayanların gündüz makyajı ise çoğu zaman çok hafif olmalı hatta fondöten gibi cilde zarar veren makyaj ürünlerinden kullanılmamalıdır. Çünkü koyu ten; sivilce izi, çil gibi ayrıntıları fazla belli etmez. Fondöten yerine, cildin parlamasını engelleyen hafif dokulu bir pudra kullanılabilir. Sadece hafif bir göz kalemi, kirpikleri ortaya çıkartan rimel ve açık tonlarda bir ruj, gün içinde yeterli olacaktır. Yanakları ortaya çıkartmak ve yüz şeklini dengelemek için şeftali tonlarında bir allık sürerek yüze kontör verilebilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+