Eski Sevgili İle Tekrar Beraber Olmanın Yolları

Uzun süren ve çok güzel devam eden beraberlikler sonlandığında, her iki taraf içinde yıkıcı olabilmektedir. Özellikle birçok anı biriktirilen beraberlikler, beyinde kolaylıkla bitirilemez. Eski sevgiliyi geri kazanmaya çalışmadan önce, ayrılma sebebinin, tekrar gözden geçirilmesi faydalı olacaktır. Çünkü bazen çok yıkıcı kelimeler kullanılan ve çok büyük suçlamalar yapılarak sonlanan beraberlikler, tekrar başlasa dahi, eski heyecanını yakalayamaz. Beraberlik yaşayan şahısların, dışında gelişen olaylar sebebi ile sonlanan ilişkiler ise her iki tarafı da çok üzer. Zaten başkaları sebebi ile yaşanan ayrılıklarda, aklı karıştıran, tarafları hüzünlendiren, kolaylıkla unutulmaz bir sevgi vardır.

000

Eski Sevgiliyi Hala Unutamadıysanız

Sevgilinizle ayrılmanızın üstünden uzun süre geçti ve hala siz onu düşündükçe özlüyor, anılarınız aklınıza geldikçe gözleriniz doluyorsa, muhtemelen onu hala seviyorsunuz. Ayrılma kararına rağmen, bir birinize fazla kırıcı davranmamışsanız, kavga ederek ayrılmamışsınız demektir. Böyle bir sevgiliyi geri kazanmak, sizi gelecekte daha huzurlu yapacaktır. Fakat arada duygu kalmayan ayrılıklarda, her iki tarafta çok kırıcı olabilmektedir. Böyle bir beraberliği tekrar başlatmak, yeni problemlerin yaşanmasına sebep olur.

Ayrılma Sürecinde Yaşananlar Hakkında Tekrar Konuşmaya Çalışın

Kızgınlık yaratan birçok durum, oturup sağlıklı bir şekilde konuşulamadığı içindir. Fakat konuşurken onu da, kendinizi de suçlamamak gerekir. İlk adımların atılması için; ılımlı bir şekilde konuşmak ve acele etmemek önemlidir. Ayrılma sürecindeki hatanın kendinizde olduğunu düşünüyorsanız, hatanızı kabul edebilirsiniz. Bu, sevgilinizin ilişki hakkında düşünmesini sağlayacaktır.

Ayrılma Sürecinin Sizi Değiştirdiğini Ona Gösterin

Sevgili olduğunuz dönemde, davranışlarınızın ve hatalarınızın tekrar yaşanmayacağı konusunda, ısrarcı olmadan onu ikna edebilirsiniz. Pişmanlığı sadece sözlerle değil, mümkünse davranışlar ile de göstermek faydalı olacaktır. Onu ne kadar özlediğinizi, onsuz ne kadar yalnız hissettiğinizi söylemeniz, onu tekrar kazanmanız için faydalı olur. Şayet ilişki yaşadığınız dönemde, size yakın olan ve her ikinizi de tanıyan bir arkadaşınız varsa, bu konuşmayı onun yanında yapmanız, daha etkili olur. Böylece, arkadaşınızda tarafsız bir şekilde arada yaşanan kırgınlığın değerlendirmesini yapar ve sizin duygularınız ve pişmanlığınız konusunda ona bazı sinyaller gönderir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+