Eski Sevgili İle Tatile Gitmek Mantıklı mı?

Eski sevgiliyle, arkadaş veya dost kalınabileceğini savunanlar olsa da, yaşananların unutulmayacağını düşünürsek, bu fikre katılmak zorlaşır. Sevdiğiniz bir kadına ya da bir erkeğe, o kadar güzel duygular beslemişken, hiçbir şey olmamış gibi, arkadaşız diyerek yeni sevgililerin konuşulması abestir. Bir yerde, bu durumun ilişkinin hangi derecede olduğuyla da alakalı olabilir. Karşılıklı hislerin, gerçek anlam taşıması da, eski sevgili ile arkadaşlık, dostluk konusunu tabi ki etkiler. Bunların üzerine, eski sevgili ile tatile gitmek mantıklı mı?,diye sorulacak olsa, bu sorunun cevabı kişilerin yaşanmışlıklarına ve bakış açılarına göre değişkenlik gösterir. Birlikte tatile gitmek fikrini, tekrar tekrar düşünmek gerekir.

nn

Eski Sevgili İle Tatile Gitmenin Kararını Vermek

Eski sevgilinizle, nasıl ayrıldığınızı göz önüne alarak, eski sevgili ile tatile gitmenin mantıklı olup olmadığına karar verilebilir. Yumuşak, iki tarafı da yıpratmadan bir ayrılık yaşandıysa, tatile gitmek için bir araya gelmek, güzel bir birlikteliğin tekrar başlamasına sebep olabilir. Eğer ki; ayrılırken iki taraf da birbirini çok yıpratıp, kırıcı sözler kullandıysa, birlikte tatile çıkmak, iki tarafa da tatili zehir edebilir. Bu nedenle, ayrı ayrı gitmenin daha keyifli olacağı kesindir. Yeni arkadaşlar tanıma fırsatınız olurken, yeni bir ilişki de yaşamanıza olanak vardır. Karşılıklı kırılmış kişiler, birbiriyle aynı masada oturmaktan bile mutlu olamazken, birlikte tatile gitmenin hiçbir anlamı yoktur. Yanınızdaki kişiden dolayı, sizinle tanışmak isteyecek kişilere de, kapıyı direk kapatmış olursunuz. Eski sevgilinizin yanında, başka bir ilişki yaşamaya çalışmanızda sizi oldukça germeye yetecektir. Yeni sevgiliniz ile yaşadığınız dakikalar belki de, büyük kıskançlık krizlerine ve kavgalar yaşanmasına sebep olacağı için, işler daha da karmaşık bir hal alabilir. Bütün bunları düşünüp karar vermek önemlidir.

Eski Sevgiliyle Dost Kalmak

İnsanın, hayata bakış açısı ve kişiliği,  eski sevgiliyle dost kalınıp, kalınmayacağını belirler. Çok kıskanç veya öfkeli bir kişinin bunu yapması imkânsızdır. Eski sevgiliyle tatile gitmek mantıklı mı? Diye düşünmek yerine, eski sevgililer, birbirine düşünmeleri için zaman vermelidir. Belli bir zaman geçtikten sonra arkadaş yada dost olma fikrini düşünmek en iyisi olacaktır

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+