Eşi Benzeri Olmayan Hayal Evler

Günümüzde mimari o kadar gelişmiştir ki artık klasik evlerden çok enteresan düşünülmüş, enerjisini kendi üretebilen ve muhteşem manzaralara yerleştirilmiş hayal evler daha çok ilgi görür. Gerçekten dışarıdan bakıldığında oldukça muhteşem görünen bu evlerde yaşamak ise ev sıcaklığı yaratır mı orası da bir muamma. Dışarıdan bakan kişiye oldukça soğuk gelen ve çok resmi bir hava yaratan bu evlerde, uzun süre yaşamak yerine bir süre misafir olmak daha mantıklı gelecektir. Muhteşem manzaraları ve dinlendirici dizaynı sayesinde, merak uyandıran bu evlerin ne özelliği var göz atmakta fayda var.

nnb

James Bond Evinin Özellikleri

Kocaman bir uçurumun tam ortasına yerleştirilen hayal ev, ilk bakışta oldukça ürkütücü gelmektedir. Bu gösterişli evin, en üstünde, büyük ve evin tamamını kapatan bir havuz bulunur. Yaşam alanı ise tamamı ile havuzun alt kısmındadır. Bu gösterişli eve uçuruma açılan bir balkon da tasarlayan mimarlar, oldukça cesaretli yaşamayı sevenler için hazırlanan bu örnek evin, iç dekorasyonu için de oldukça özen göstermiştir. Evin alt katlarına inmek için büyük merdivenler bulunur. Merdivenden inerken ise yukarıdaki havuzda yüzen kişiyi görmek mümkündür. Büyük salonların uçuruma bakan kısımları, büyük pencereler ile okyanus manzarasına bakmaktadır. Duvarlarında yine taş kullanılan bu otantik evin, dünyada eşi benzeri henüz bulunmamaktadır. Örnek olarak tek üretilen evin; üstü ve bir kenarı deniz manzarası ile oluşturulmuştur. Ayrıca uzak bir bölgede olan bu evin üstünde kocaman bir Helikopter pisti de bulunur.

James Bon Evinde Yaşamak

Şehirden uzak bir bölgeye tasarlanan ev, yoğun çalışmaktan sıkılmış ve kafa dinlemek için macera dolu bir tatil hayal edenler için, ideal olacaktır. Uzun süre bu evde yaşamak ise çoğu insanı sıkar. Kasvetli bir görüntüsü olan James Bond evi, kısa süreli tatillerde kalabalık gurupların tercih edeceği, dinlenme evi olarak düşünülebilir. Helikopter dışında ulaşımı bulunmayan bu evin, helikopter pisti de şehre gitmek için tasarlanmıştır. Bu evde sürekli oturan bir aile, kalabalıktan uzak yaşamayı sevmelidir. Oldukça ince bir mimari ile oluşturulan bu evin, çok yakında benzerleri oluşturulacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+