Erken Yaşta Evlenmek İstiyorum

Her genç kız, mutlu bir yuva kurmak ister. Kimileri evliliği genç yaşlarda, kimileri ise orta yaşlarda yapmayı tercih eder. Genç yaşta yapılan evliliklerin, olumlu yönleri oldukça fazladır. Tabi evlenmek için öncelikle evliliğin yükümlülüklerini yerine getirmeye hazır olmak gerekmektedir. Erkeğin, bir yuvanın maddi ve manevi tüm sorumluluğunu taşıyabilecek güçte olması önemlidir. Genç kızların ise kendini, bir kocaya eş ve hepsinden önemlisi bir anne olmaya hazır hissetmesi gereklidir. Erken yaşta evlenmekten kastedilen yaş kanunlara göre on sekiz ve üstüdür. Son yıllarda genç nesil; okul, iş, askerlik, kariyer derken sürekli evliliği erteleyerek orta yaşlarda evlenmekte, çok geç anne-baba olmaktadır. Erken yaşta yapılan evlilikler, doğru kişiyle olduğu zaman, uzun yıllar süren ancak ölümle ayrılığın mümkün olduğu birliktelikler doğurmaktadır. Yanlış kişilerle yapılan evlilikler ise hangi yaşta olursa olsun ayrılıkla sonuçlanmaya mahkûmdur.

erke2

Erken Yaşta Evlenmenin Faydaları

Erken evlilik, her şeyden önce güven ve huzur demektir. Küçük yaşta evlenen kişiler birbirlerine uyum sağlamakta zorlanmaz. Hâlbuki daha ileri yaşlarda yapılan evliliklerde, yıllardır yalnız yaşamanın verdiği özgürlük duygusuyla, evlilik bir nevi modern hapishane algısı yaratır. Evlilik kurumuna alışmak ve özveride bulunmakta zor olacaktır. Çocuk sahibi olma hususunda da erken evliliğin birçok avantajı mevcuttur. Öncelikle kadınlarda, doğurganlığın 35 yaşından sonra azaldığı düşünülürse, erken yaşta evlilik yapanların anne-baba olma şansı daha yüksektir. Erken yaşta anne-baba olanların, çocuklarına ayıracak gücü ve sabrı fazlasıyla vardır. Belli bir yaşın üstünde çocuk sahibi olununca, çocuk gürültüsüne tahammül de zorlaşır. En güzeli de, anne ile çocuk arasındaki yaş farkının az olması sebebi ile çocukla neredeyse arkadaş gibi olunmasıdır.

Din De Erken Evlenmeyi Onaylıyor

Tıbben ve dinen de erken evlilik tavsiye edilmektedir. Genç kızın ve erkeğin seks hayatlarını kendi mahremlerinde yaşamaları, zinadan uzak olmaları demektir ve dinimizce de doğru olan budur. Erken yaşta yapılan evlilikler, eşler arasında uyum sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Küçük yaşlardan beri beraber olunduğu için beraber büyüyüp hayata karşı ortak bir duruş sergilenmektedir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+