Erkeklerin Terk Etme Sebepleri

Size göre çok güzel bir ilişkiniz var. Her şey tam da istediğiniz gibi şekillenirken sevgiliniz sizden ayrıldı. Peki, bunun nedeni ya da nedenleri neler olabilir.

1- Bağlanma Korkusu

Erkekler partnerlerini ne kadar sevseler de bazen ayrılmak isterler. Bunun nedeni bir kadına bağlı kalma korkusudur. İşlerin fazlasıyla ileriye gitmesi erkekleri korkutabilir ve şimdiye kadar yaşadıkları özgür hayatı geri isteyebilirler.

2- Evlilik Korkusu

Erkeklerin çoğunda evlilik korkusu vardır. Yaşı ne olursa olsun. Aynı ev içerisinde, fazlasıyla sorumluluk almak erkeklere göre pek değildir. Bu yüzden ayrılmanın kendilerine daha iyi geleceğini düşünebilirler.

3- Psikolojik Şiddet

Kadının baskın bir karakter olması, erkeğe sürekli yapması ya da yapmaması gereken şeyleri söylemesi erkeklerin ilişki üzerinde düşünmesine ve de ayrılığa neden olabilir. Erkekler bazen hâkimiyetin kendilerinde olmasını isterler.

sxsx

4- Fiziksel Şiddet

Fiziksel şiddet sadece erkeklerin kadınlara yaptığı yanlış bir davranış değildir. Bazı kadınlar da kendilerine hâkim olamayıp erkeklere şiddet uygularlar. Bu da erkeklerin ayrılmalarına neden olabilir.

5- Küçük Düşürme

Erkeklerin dış ortamda partnerleri tarafından küçük düşürülmesi, herhangi bir konuda aşağılanması da partnerlerinden uzaklaşmalarına sebeptir.

6- Kadının Kıskanç Olması

Kadının sürekli erkeğe baskıda bulunması, her ortamda herkesten fazlasıyla kıskanması da erkeklerin hoşuna gitmeyebilir. Dozunda kıskançlık olduğunda ise kendilerini dünyanın hâkimi sanabilirler.

7- Hayatına Çok Müdahale Etmek

Erkekler kadınlara göre daha özgür yaşarlar. Hayatına çok müdahale etmek, onun yerine programlar yapmak, yaptığı programları iptal etmesine neden olmak erkeğin sizden uzaklaşmasına neden olacaktır.

8- Sürekli Beraber Olmayı İstemek

Kadınlar genellikle hoşlandıkları erkeklerle her ortamda her şeyi beraber yapmak isterler. Ama her iki tarafında kendine ait sosyal bir hayatı olursa ilişki canlı kalabilir. Erkekler bir ilişkiye başladıklarında arkadaşlarından koparılmak istemezler. Böyle bir durumla karşılaşırlarsa tercihlerini genellikle arkadaşlarından yana yaparlar.

9- Aşkın Bitmesi

Kadının erkeğe olan aşkı sürse de erkek için belki aynı şeyler geçerli değildir. Bir süreden sonra kadına olan aşkı bitmiş ya da hiç âşık olmadığını, bunun bir hoşlanma olduğunu anlamış olabilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+