Erkekler Neden Bu Kadar Duygusuz?

Çoğu kadın, erkeklerin duygusuz, hatta acımasız olduğunu düşünür. Oysa birçok erkek, kadınlardan daha fazla duygusaldır. Hatta her ne kadar belli etmese de erkekler de ağlar. Aşk ilişkilerine gelince erkekler kadınlara göre daha soğukkanlıdır. Sık değişiklik gösteren ilişkiler, erkeklerin daha fazla tercihidir. Bu, erkeklerin duygusuzluğundan değil, korkaklığından kaynaklanır. Uzun ilişkiler erkeklerin bağlanma korkusu yaşamasına sebep olacaktır. Hiçbir erkek, hayatının baharında ciddi ilişkiler ile kafa yormak istemez. Geleceğe yönelik ilişkiler, erkeklerin bağlanmasına sebep olur ve bu da erkeklerin korkmasını sağlar. Karşılıklı ilişkilerde aceleci davranmamak, kadınların büyük beklentiler içine girmesini önleyecektir. Özellikle evlilik gibi uzun süren beraberliklerde, kadınların erkeklere baskıcı davranması ve evlilik beklentisini belli etmesi birçok erkeğin korkmasına ve ilişkiyi bitirmesine sebep olur. Erkeklerin duygusuz görünmesinin sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Erkekler Yüzeysel Düşünür

Erkekler olayların sadece görünen kısmı ile ilgilenir, kadınlar ise daha çok olayları duygusal olarak irdeler. Erkeklerin duygusuz gibi algılanmasının en büyük sebebi de budur. Yaşanan ilişki erkek için sadece bir flörtten ibaretken, kadın tamamen kendini ilişkiye odaklı yaşamaya iter. Sonuçta erkek sadece eğlenceli geçirilen güzel vakti önemserken kadın ise gelecek planları yapmaya başlayacaktır. Yani erkeklerin duygusuz görünmesi biraz da kadınların tamamen duyguları doğrultusunda yaşamasından kaynaklanmaktadır.

Erkekler Sebep Sonuç İlişkisi Kurmaz Sadece Sonuca Odaklı Yaşar

Kadınların çoğu olayları tüm detayları ile incelerken, erkekler sadece olayların sonucuna odaklanır. Günlük yaşananlardan tutunda iş hayatına kadar her tür sorun kadınlar tarafından en ufak ayrıntısına kadar gözden geçirilirken, erkekler sadece sonucun nasıl bittiği ile ilgilenmektedir. Kadın erkek ilişkilerinde; erkekler sadece son hamleyi en kısa sürede nasıl yapacağını düşünür. Kadınlar ise erkeklerin bu sürede gösterdiği ilgiyi yanlış anlayabilmektedir.

duygusuz erkek

Erkeler Duygularını Belli Etmeyi Gururuna Yediremez

Çoğu erkek duygularını belli etmeyi gururuna yediremez. Güçlü görünmek için hissettiklerini karşı cinse belli etmez ve böylece daha güçlü göründüğüne inanır. Oysa biraz duygusallık, kadınların erkekler ile daha rahat ilişki kurmasını sağlayacaktır. Karşılıklı iletişimin daha rahat devam edebilmesi için gerekli olan duygusal davranışlar, kadın erkek ilişkilerinin uzun süreli olması için gereklidir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+